Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm küldene nekem...

Egy ismerősöm küldene nekem csomagot Amerikából, akkor azért nekem kell majd még fizetni? Hol tudnám megnézni, hogy mennyi lenne a szállítási díj?

Figyelt kérdés

Gyakran szokott hazajárni (negyed-félévente), de most a vírushelyzet miatt nem járt haza. Máskor sok hely szokott lenni a bőröndjébe, így amit hozzá szoktam rendelni simán befér. De most összegyűltek a dolgok és így nem fogja tudni hazahozni a rendeléseim, ha javul is a helyzet és többször is fog hazajönni, akkor is lehet, hogy elhúzódik akár 1-2 évig is mire minden felgyűlt dolgot haza tud hozni (mert ugye nem csak nekem hozná haza).

Nem túl értékes dolgokról van szó, leginkább kirakókat rendeltem a lányomnak, mert gyűjti őket. Arra gondoltam, hogy mindenkinek egyszerűbb lenne, ha hazapostázná ezeket, csak fogalmam sincs, hogyan működik ez :/


2020. dec. 6. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Vámot és áfát
2020. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

UGyanez vonatkozik az USA-ra is (vám-áfa tekintetében), az értékhatárokat vegyétek figyelembe!!!


[link]


A szállítási költségről ő tud infót begyűjteni.

2020. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Erre az esetre biztos nem más vonatkozik? Mert ha jön a postától a vámos, áfás papír akkor el kell küldeni a rendelés/fizetés adatait. Én meg erre azt tudnám visszaküldeni, hogy egy barátom küldte, mint ajándék (mindnek az árát se tudnánk megadni, mert lenne a csomagban olyan is, amit nem rendeltünk, hanem találták otthon és nekünk adnák, vagy olyanok, amiket tényleg ajándéknak vettek).
2020. dec. 6. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:

A feladónak rá kell írni a csomag értékét.


Az nem kifogás, hogy ajándék. Gondolj csak bele, az összes kínai meg egyéb csomagot "ajándékként" küldenék, ha ez mentség lenne a vám-áfa alól!

2020. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!