Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1,5 milliót akarok állampapírb...

1,5 milliót akarok állampapírba tenni, de kp-ban van meg. Ha besétálok az államkincstárba befizetni, kérni fognak bármilyen eredetigazolást?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy kérnek. Figyelj oda, hogy nem minden kincstári kirendeltségnél kezelnek kp-t. Ahol igen ott a kp bekerül az értékpapír számlára, aztán ha kp-t akarsz majd később fizetni kell a tranzakciós adót.

Vehetsz postán is állampapírt, azt kp-ért árulják és kp-ra is váltják vissza elvileg.

2020. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. köszi, 2. tudjuk, hogy a gyakorin mindenki gazdag és deák húszassal törli a seggét
2020. dec. 30. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Általában nem foglalkoznak készpénzzel, csak az euro állampapír esetében
2020. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Másfél millió nem akkora összeg, hogy igazolnod kelljen.
2020. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi ez a nagy lepontozás? Komolyan nem értem mi van egyesekkel...
2020. dec. 30. 22:35
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Semmiféle igazolást nem kérnek a pénz eredetéről.

És ahogy az első írta, nem minden MÁK kirendeltségnél van pénztári szolgáltatás. Csak ott tudnak foglalkozni készpénzzel (ki/befizetés), ahol van ilyen szolgáltatás.

2020. dec. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igazolást valószínű nem kérnek, de azonosítani lehet hogy fognak a pénzmosási törvény értelmében.

Én őszintén szólva nem tudom ez mire jó, felhasználják-e valahol, de mindig bicska nyílik a zsebemben, amikor az én kis 750 ezer forintom után is dugják az orrom alá a papírt...

2020. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. dec. 31. 14:27
 9/9 anonim válasza:

Dehogy kérnek. Én anno számlanyitáskor PMÁP-ot vettem, relatív nagyobb összegért. (később is kp-val) Kp-val irány akassza, géppel vagy kézben leszámolják meg van e...jóvá is írják az értékpapír-számládon ott helyben, aláírod a bizonylatot és viszlát.


Ahogy fentebb írták, természetesen a szerződésben benne van a pénzmosási törvény, stb egyéb kitételek.

febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!