Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudna egy 15 éves...

Hogyan tudna egy 15 éves pénzt keresni? Elsősorban például diákmunkából, illetve milyen alkalmi munkákat vállalhat?

Figyelt kérdés
Nem olyasmire gondolok, hogy árufeltöltő vagy mekis dolgozó.

2021. jan. 3. 00:56
 1/4 anonim válasza:
Hát ha van ilyesmire lehetőséged, bébiszitterkedés, kutyasétáltatás, vagy akár menhelyeken is körbekérdezhetsz. Elvileg sulikban is ajánlanak vagy mi, ehhez nem igazán értek, mi kaptunk egy óriás táblázatot lehetséges munkákkal.
2021. jan. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Nem olyasmire gondolok, hogy árufeltöltő vagy mekis dolgozó."


Színészkedés, modellkedés, pénzdíjazásos sportversenyek.

2021. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valami kreatívat szeretnék végezni.

Nem a melodiak-nál vagy hasonlónál, mivel nekem azt mondták, hogy az x fizetésemből levonnak, mivel rajtuk keresztül kaptam munkát.

2021. jan. 16. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nem a melodiak-nál vagy hasonlónál, mivel nekem azt mondták, hogy az x fizetésemből levonnak, mivel rajtuk keresztül kaptam munkát."


Na ez történik akkor, mikor olyan emberektől informálódsz akik buták mint a tök, csak hallottak valahol valami hülyeséget egyszer azt adják tovább.

A közvetítő cég nem von le semmit a fizetésedből, mert nem is vonhat.


"118/2001. (VI. 30.) Korm. rendelet

a munkaerő-kölcsönzési és a magán-munkaközvetítői tevékenység nyilvántartásba vételéről és folytatásának feltételeiről

A munkaerő-kölcsönző és a magán-munkaközvetítői tevékenység gyakorlása

10. § (3) * A magán-munkaközvetítő a tevékenységéért a munkát keresővel szemben díjat, költséget nem számolhat fel."


15% járulékot vonnak le a bruttó fizetésből, de ezt nem a szövetkezet hanem az állam. Ha nem diákszövetkezeten keresztül diákként dolgozik az ember hanem "rendesen" akkor ugyan ez az összeg 33,5%


Rendes bejelentéssel nem diákmunkásként pedig eleve csak 16 éves korától dolgozhat az ember, de ahogy mondtam akkor már 33,5%-ot vonnak le.


Szóval körülbelül vagy van a diákszövetkezek ha tudnak valami munkát adni (mert sok helyen 16 vagy 18 év felettieknek van munka ott is) vagy semmi.

2021. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!