Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vásárol annyi ember a...

Miért vásárol annyi ember a boltban személyesen?

Figyelt kérdés
Sokkal egyszerűbb a netes vásárlás. Útiköltség nincs, a télen túlfűtött boltokban nem kell a kabátot ide-oda pakolászni. Nem utolsó sorban pedig a maszkkal bohóckodni. Néha online még az árak is alacsonyabbak kicsivel. Nincs értelme személyesen elmenni a boltba, hiszen a vásárlás a pénzköltés mellett úgy még kényelmetlen szenvedés is.
2021. jan. 3. 18:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

miért gondolod, hogy mindenki más is ugyanazt gondolja, mint te????


Az egész világ hülye lenne, csak te vagy helikopter? :-DDD

2021. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs messze a bolt.

Nem mindenhol van házhozszállítás, vagy nem azonnal.

Nem lehet úgy válogatni, mint személyesen.

Élelmiszert biztos nem rendelek, amíg nem muszáj.

Ruhát, kozmetikumot szoktam, olyat, ami nem kapható a közelünkben.

2021. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem muszáj nem rendelek futárral. Online ha veszek valamit 95%-ban személyes átvétellel. Utálok futárra várni.

Én ilyen bunkó 20. századi vagyok, pedig csak 34 éves vagyok :)

Ruhát, kaját biztos nem rendelnék online. Szeretek a boltban válogatni.


Ha kaját rendelnek azt rendeljem a munkahelyemre és hozzam haza? Vagy üljek otthon munka helyett?

2021. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
5 percre van a tesco, amikor bejött az online vásárlás kb 1-2 napos határ idővel hozták volna ki a dolgokat. Van amit tényleg meglehet venni online, de nem mindent.
2021. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert jóval kisebb az online választék.
2021. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Én március óta szinte csak online vásárolok. Nekem semmi gondom vele, kevesebbet is költök, nincs annyi impulzusvásárlás.


A környezetemben azt látom, hogy egy csomó embernek a boltban vásárlás program meg esemény.

2021. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

"Útiköltség nincs,... Néha online még az árak is alacsonyabbak kicsivel.


Nem alacsonyabbak. pont ugyanannyi, vagy pl. többször szembesültem azzal - néhány boltnál - hogy ami a boltban 380 ft, az pl. az online választékban nem is kapható.


Útiköltség nincs? Ja, csak most már nagyjából 1.000 ft alatt nem is lehet házhozszállítást kérni. A bolt meg tőlem kb. 50 méterre van, tényleg nincs útiköltség :-)


Pro és kontra: rendeltem már sertésmájat is, nagyon szépet kaptam, talán szebbet is, mint a boltban, ugyanakkor többször jártam úgy, hogy pl. egy kg-os 400 ft-os zöldbab HELYETT helyettesítő termékként kaptam Bonduelle-t, méregdrágán, fél kg-osat. Vagy a 300 ft-os alma helyett 500-asat.


Igen, tudom, nem kötelező elfogadni, de van, amikor a számlán sincs külön feltüntetve, mi a helyettesítő termék, amikor veszel 20 félét és a futár siet, akkor épp elég átvenni, aztán később ocsúdik az ember...

meg ha eltervezi az ember, hogy zöldbabfőzeléket csinál, akkor kénytelen belemenni kompromisszumokba - ez viszont néha sokkal többe kerül.


Boltban viszont belefutok néha olyan jó leárazásokba, hogy csak lesek... :-)

2021. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha otthonról dolgoznék, lehet én is élnék vele (ha lenne ingyenes házhozszállítás). Mivel ugyanúgy bejárok dolgozni, ahogy korábban, ezért nekem macerásabb, mintha hazafelé beugranék a boltba és gyorsan megvenném, ami kell.

Hova rendeljem? A munkahelyemre? De akkor hűtött, fagyasztott termékeket csak korlátozottan tudok, mert kicsi a hűtő kapacitás és az sem ezért van... Pakoljam ki, tegyem be a hűtőbe, majd pakoljam vissza, cipeljem haza. Vagy kérjek esti órákra házhozszállítást, akkor meg várjam, hogy érkezik a futár, addig nem haladok a dolgommal, amihez esetleg már a megvásárolt dolgok is kellenének.

Jellemzően nem is lehet azonnali szállítást kérni, vagy csak sokkal drágábban és 200 méterre van a bolt tőlünk. Nyilván inkább elsétálok és megveszem, amit meg kell...

Sokszor nekem is a boltban alakul át teljesen a menü, mert találok valami olyan leárazást, amit nem tudok ott hagyni.

2021. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6: nem feltétlenül az élmény.... De egy boltban fel tudod próbálni, hozzá tudsz nézni megfelelő kiegészítőket (színben, fazonban, stb.).


Nagyon nem környezetkímélő az online ruharendelés - a ny. EU-i statisztikák szerint a ruhák 40-50%-át visszaküldik! Az rengeteg fölösleges szállítás, kipufogógáz, stb. stb. Nem is beszélve arról, hogy a visszaküldött ruhák sokszor a szemétben végzik - mert nem éri meg átválogatni.

2021. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8: "Sokszor nekem is a boltban alakul át teljesen a menü, mert találok valami olyan leárazást, amit nem tudok ott hagyni."



Pontosan! Rengeteget lehet azzal spórolni, ha az ember menet közben módosítja a vacsoramenüt.... Ha eltervezem, hogy pl. csirkeszárnyat sütök, de ott figyel a boltban az 50%-kal leárazott marha darálthús, akkor bizony azt fogom megvenni. De ez vonatkozik bármilyen felvágottra, sajtra, egyébre is.

2021. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!