Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora kripto befektetésnél...

Mekkora kripto befektetésnél érdemes már venni egy hardver walletet?

Figyelt kérdés

Pl. Ledger Nano S

Tényleg annyival biztonságosabb?



2021. jan. 7. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy már az elejétől érdemes hidegtárolással tárolni amit csak tudsz és bizonyos hányadát, azt amivel kereskedsz, vagy amiből éppen vásárolsz ha kenyérre kell, azt külön kezelni. Kezdetben, ha biztonságosan tudod tárolni és elrejteni, akkor megteszi egy papír tárca a hosszú távú befektetéseidnek.

Nézd ha 2012 41 dollárnyi BTC ma

392 millió dollárt ér, akkor nincs az a kicsi befektetés ami miatt nem lenne érdemes hardver tárcát venni.


Két hardver tárcára esküsznek, ezek a ledger és a trezor és a Ledgert at sokan szeretik.

Ami engem illet, én potenciális veszélyforrást látok a hardver tárcákban. Itt két cégről van szó, persze vannak más szereplők is de a legtöbb embernek a Trezor vagy a Ledger a hardver tárca. A Ledgertől valamikor nyáron adatokat loptak és bár a tárolt összegekhez nem fértek hozzá a támadók. Nagymennyiségű lakcímet és email címet szereztek.

Amikor többen kártérítésért kiáltottak, amibe most nem menjünk bele, hogy jogos vagy sem, mert most nem ez a lényeg. Ám a Ledger közölte, hogy hát ők a kártérítéshez bizony egy kis cég és ők inkább arra fokuszálnának, hogy a jövőben ilyen ne fordulhasson elő. -Ez klassz.

Azonban ennek a kis cégnek a termékére bízza a pénzét az iparágban a legtöbb szereplő. Oké hogyha bejted a csatornába a ledgered, akkor veszel egy másikat és vissza állíthatod az összes tárcádba az összes pénzed. Addig amíg ez a cég létezik és vehetsz másik kütyüt.


Aztán ott van az, hogy 24 szó segítségével vissza állíthatod, a ledgered benne a tárcáid gyaníthatóan azt is, amelyek azóta kerültek rá frissítésként. Egy teljesen új kütyüre vissza állíthatsz mindent, nem mint hogyha ez nem lenne így egy mobil tárcánál.


A Ledger tulajokat rendszeresen bombázzák klf csaló levelekkel és persze erre azt mondják, hogy aki ezeknek bedől annak nem való a kriptó, akkor is óriási biztonsági kockázat van ezekben.


Na szóval. Érdemes akár az elejétől venni, de ne tartsd rajta szerintem a teljes portfóliód és a teljes pénzed, ne bízz meg vakon ebben sem. Se a Trezorban se a ledgerben. Biztonságosabbak, mintha a tőzsdén vagy a váltón vagy a neten tartanád a pénzed, de nem nyújtanak 100% biztonságot.


Sokak szerint pl nem ijesztő, hogy címeket loptak a ledgertől. Ok csak ez egy alapvető biztonsági probléma és képzeld el, hogy mi van akkor ha nem kijut valami hanem bejutt, mondjuk egy hivatalos frissítésbe. Bíz benne de ne vakon.

2021. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami tényleg csak le van parkoltatva évekre, annak elég lehet pár microsd akár. Csak példa: elsőnek valami rohadtul sokbites titkosítás, ami enged akár komplett verset is jelszónak, aztán mehet a vers, amit precízen fel tudsz idézni bármikor, de két-három helyen "sózod" mondjuk a halott nagyanyád második és harmadik leggyakoribb indulatszavával, amit visszafelé írsz be. Pontosan meg tudod jegyezni, melyik pontján a versnek. Valami nemlétező karaktereket is csempéssz oda, pl neked könnyen megjegyezhető helyeken és rendben! Teljesen jó mondjuk kettő váltogatva, minden versszak végén. A microsd-k viszonylag jól rejthető jószágok, tényleg csak odaszigszalagozod valahova, ahol amúgy is szigszalag van, vagy bevarrod a függöny legtetejébe. Nyilván ez se nevezhető 100% biztonságnak, sőt. Van annyira erős, hogy stukkert nyomnak a szádba miatta, tehát jó lenne mélyen kussolni az egészről, senkinek, de az ég adta világon senkinek meg se említeni, hogy a játszadozáson túl is van kriptód. Persze, elvben így se 100%, de lottóötöst "gyakrabban" nyernél, mint hogy ebből galiba legyen.
2021. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Sztem egybol. Azzal kell kezdeni. Egy 20 asbol megvan, aztan meg ha minden honapba rateszel 10-20-100 ertekben akkor sztem 10 even belul gazdagabb leszel mint barki akit ismersz
2021. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Én a Ledger Nano S-re gondoltam. Leginkábbb BTC és ETH (plusz tokenek) tartására használnám.

Viszonlag sokat olvastam a témában már régebben is, viszont pár dolog még nagyon nem tiszta nem állt össze.


1. Ugye alap esetben vannak a "gyári" walletek, amit szépen letöltök a gépemre. Ennél tudok generálni pénztárcát aminek megkapom a privát külcsát is. Innentől arra kell csak vigyáznom, hogy ez ne vesszen el, és ne kerüljön idegen kézbe.

Nagy probléma, hogy kéne párszáz GB felesleges hely a gépen coinonként..

2. MyEtherwallet: Ezt régebben használtam, ezen lehet semi-online tartani a pénz, úgy hogy mégse tőzsdén van, de a blokkláncot se kell letöltenem, és küldhetek is vele ugyanúgy. Itt egy UTC kezdetű fájlt és egy jelszót kell megőriznem, ez a kettő felel meg a privát kulcsnak.

Viszont nem értem, hogy ez hogyan működik? Mennyire veszélyes hogy online történnek a dolgok, anélkül hogy a blokkáncot letölteném?

És itt a fő kérdés, hogy ehhez képest mennyivel más a harveres wallet?

Illetve akkor az a 24 szó hol van letárolva amivel visszaállítható a dolog egy másik ledgeren? Ezek szerint itt a privát kulcsot se kell feltörni ahhoz hogy ellophassák, elég azt a 24 szós dolgot. Ezeket gondolom harveresen társítja össze a ledger, nekik nincsenek meg, nem? Lehet backdoor a ledgerekben is, ami egyszer kiderülhet?

Nem tudom megérteni az egészet. Lehet hogy csak a blokklánc letöltős walletnél van valóban nálam a kripto, mert végülis azé a pénz aki tudja a privát kulcsot..

2021. jan. 9. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Mennyi sírás rívás lesz még ebből.....😂🤣
2021. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
???
2021. jan. 10. 01:11
 7/7 SIDLER22 ***** válasza:
Az első nagy vonalakban leírta a lényeget. Annyiban kijavítanám, hogy a Visszaállító szavakat nem csak Ledger eszközökön lehet visszaállítani hanem gyakorlatilag bármilyen eszközön ami támogatja azt a visszaállító szó formátumot. Például azt hiszem a Trust Wallet nagyon sok tárcát támogat így. De ha netán annyi a cégnek meg a kis kütyüdnek is idő előtt, akkor szinte biztos, hogy valaki GitHub-ra készíteni fog hozzá egy szoftvert, hogy kivedd a címről a pénzedet.
2021. máj. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!