Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hamis pénzt...

Mit tegyek? Hamis pénzt kaptam közel 90 000 Ft értékben egy eladott termékért cserébe és az illető személy kilétét homály fedi. Azon a telefonszámon, amiről hívott, nem elérhető.

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 21:15
 1/6 anonim válasza:
100%

Dühöngj! És legközelebb legyél gyanakvóbb (ezt persze én is csak utólag mondom)...

Ha el is érnék a telefonszám alapján, letagadja. Sajnálom.

2008. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%

Lehet, hogy épp a rendőrségre kéne menned vele... ezt szerintem mindenképp jelenteni kell ugyanis ha ez kiderül és kiderül h nem tettél ellene semmit talán bünrészesnek is gondolhatnak......

am. ezért van az hogy én pl ha személyesen adok el valamit pl mp4, mobil stb ami már nem kell, akkor kérek személyi igazolványszámot minimum...

legközelebb te is tedd ezt és nem lesz gond remélhetőleg... vagy banki átutaláson egyezkedjetek meg. azon szinte minden megvan^^ és tuti nem hamis^^

2008. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

Utolsó válaszolónak:

Mi derül ki? Hogyan derül ki?

Miben lenne bűnrészes? Abban, hogy hamis pénzt fogadott el?

:DD

2008. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Utolsó, igaza van az előtted szólónak, lehet bűnrészes, mert ez nem párszáz vagy párezer Ft, hanem egy szép nagy összeg, és ha a fickó nagyban csinálja, és a károsult hallgat, akkor akár máskor, másokat is átrázhat, a gyanútlan ember esetleg a pénzt továbbforgatja, bekerül a piacra, bottal üthetik a csaló nyomát, ha nem kapják el időben. A pénzhamisítás bűncselekmény, és jelenteni kell, ha valaki ilyenhez jutott. Az aukciós oldalakon meg pl. ott van az, hogy ki vásárolt, mikor... nagyjából be lehet határolni, főleg, ha az eladó személyleírást is tud adni.
2008. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
felhúzod az IJ pólót.
2008. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fogod a 9 db tízezrest, elmész a 9 legközelebbi boltba, mindegyikben veszel egy nyalókát, tízezressel fizetsz és így visszakapsz tiszta pénzt. Buktál 500 Ft-ot.
2009. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!