Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi megoldást láttok az alábbi...

Mi megoldást láttok az alábbi szitura?

Figyelt kérdés

2 tehermentes magántulajdonban külön élő anya-lány, egymás kizárólagos, egyedüli örökösei. Két rokkantnyugdíjas, komoly megtakarítás nélkül

(83ezer, illetve 105ezerFt jövedelem/hó )

Egyik a lakásában természetes úton meghal, mire a másik odaér, a rendőrség zárol a lakásban mindent, nyugdíjintézet a nyugdíjfolyósítást, bank az elhunyt számláját...stb. Kb.mennyi idő, míg újra hozzáférhetővé válik mindaz, amit zároltak?


Milyen megoldást, lehetőségeket tudtok, (bankhitelen kívül), hogy az üresen maradó lakás eladásáig/bérbeadásáig állni tudja az örökös mindkét lakás számláit, közös költségét (kb. havi 38.000.Ft), a temetés költségeit, és minden egyéb kiadást, ami ilyenkor adódik?

Milyen, számomra ismeretlen lehetőségei adódnak egy ilyen szorult helyzetbe került embernek?



#temetés #lakás költségei
2021. jan. 10. 18:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, azoknak különösen, akik értik, hogy kérdésem kizárólag a "minél zökkenőmentesebb átállás" ANYAGI és/vagy joggal kapcsolatos részére vonatkozik, nem arra, hogy megkönnyítené-e a hátralévő hónapokat, éveket pl. egy összeköltözés.

Az egyik halála UTÁNI állapotok lezajlásának mikéntje, a számunkra egyelőre ismeretlen megoldások megismerése, esetleges buktatók pl. a szolgáltatóknál való "átiratás" nehézségei...és mittudomén, mi adódhat még. ELMŰvel kapcsolatos rossz tapasztalat a szomszédnál pl. : hiába lobogtatta a szolgáltatónál 4 (!) hónapig a halotti anyakönyvi kivonatot, mindenáron a halott közreműködését, aláírásását követelték az az elhunyttól külön élő özvegytől. Képtelen volt agyilag feldolgozni az ügyintéző, hogy a lakás és a számlák tulajdonosa immáron megszűnt az adott címen lakni és fizetni. Nem tudom, mi okozhatta az elakadást, de hogy szeretnénk hasonló szitukat, eladósodást, hátralékok, kacifántos jogi helyzetek okozta lehetetlen helyzeteket elkerülni, amiből az ittmaradott sehogy nem tudna kijönni.

Anyagi helyzetünk jó, ha 2-3 hónap haladékot bír el, ha pl. azonnal sikerül lemondani pl. TVés net-előfizetést, ha nem váltjuk ki a havi, közel 11 ezres gyógyszereket, vagy ha a küszöböt rágjuk is el, akkor is.

Tehát minden további megoldás, praktika, "jogsegély" ...és minden/bármi info érdekel, amit ti ismertek, ellenben nekünk esetleg meg sem fordul a fejünkben, hogy létező lehetőség.

Jó egészséget, üdv mindenkinek!

2021. jan. 13. 08:16
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Cofidis, provident
2021. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%

És akkor most leírom, és nem érdekel, ha lehúztok:

Kérdező, VÉGIG, az összes hozzászólásaidban olyan a hangvétel, hogy ilyen kevés, olyan kevés a pénz, milyen nehezen jöttök ki, stb.

Pontosan megértettem én is a 8-as válaszomban, hogy mi a kérdés: ha az egyik meghal, akkor hogy lehet kihúzni. Azt végképp nem értem, hogy az miért nem megoldás, szerinted, hogy hitelt felvenni az átmeneti időszakra, hiszen nyilván utána értékesítésre kerül a másik lakása és abból vidáman vissza lehetne fizetni, pár hónap múlva.


A szolgáltatók pedig bizony ki fogják kapcsolni a villanyt, ha nincs fizetve, aztán majd a visszakapcsolásért lehet huszonezer ft-ot fizetni.

Az önkormányzat pedig nem fog tudni temetési segélyt adni, tekintettel arra, hogy komoly elvonások alatt vannak az önkormányzatok.

Lehet, hogy szerinted jó tanácsot adtak, ami Neked "tetsző" válasz volt, csakhogy a valóságban nem fog működni.


Anyámat nem tudtam eltemetni (egyedül neveltem egy gyereket), szociális, azaz köztemetést kértem, majd az önkormányzat behajtotta rajtam a 61 ezer ft-ot, de mivel azt sem tudtam kifizetni, így végrehajtóhoz került és végül havi 10 ezer ft-onként törlesztettem nagy nehezen, hogy ne vigyék el a fejünk felől a lakást.

Tette mindezt az az önkormányzat, ahonnan a rendszeres gyermekvédelmi támogatást is kaptuk.

2021. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

És nem, ne költözzetek össze, mert a végén még jobban élnétek anyagilag.

Lehet lehúzni.


Azért teszem ezt a hozzászólást, mert nagyon sok embertől látom, hogy MÁSTÓL, az ÁLLAMTÓL várja a segítséget - holott maga is tehetne a saját jólétéért.


Egyetlen egy esetben tudom elképzelni, hogy az összeköltözésnek akadálya van: ha a rokkant skizofrén, paranoiás vagy alkoholista.

2021. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#13, 14!

Hitelfelvétel nem tudom, miért lenne opció annak, aki azt később nem tudja visszafizetni, ha belegebed, sem.

Ha eddig félreérthető vagy érthetetlen lett volna: én azokat a bárki -- akár a te számodra is -- elérhető lehetőségeket szeretném megismerni, amik esetlegesen ilyen kényszerhelyzetben segítséget jelenthetnek. Az persze, meg sem fordult a fejedben, hogy talán azért nem ismerjük --ahogy írod -- "a MÁSTÓL, az ÁLLAMTÓL" kapható segítségeket, mert a büdös életben soha nem éltünk azokkal, nem mi vagyunk az a bizonyos "nagyon sok ember"?

Nem mi vagyunk/voltunk, akik a sarki talponállóba és a játékgépekbe dobálandó havi segílykére ácsingóztunk volna.

Igaz, azt súlyos vétkemül róhatod fel, hogy a 7 éve kért nyugdíjkorrekciót (5000Ft) megkaptam, mégsem fogok a te adófizetői bűnbocsánatodért esdekelni. Ez van.


Van elég, aki pl. a központi fűtést nem fizeti, mondván, hogy a fűtést egy 10 emeletesben úgysem tudnak kikapcsolni, márpedig azok számláját a többiek között osztják fel.

Hogy hogyan működik az, ha valakinél valamit kikapcsolnak/visszakapcsolnak, naprakészek vagyunk, ha mi magunk soha nem voltunk adósa egyetlen percig sem egyetlen szolgáltatónak sem, akkor is. Dörömböl itt a szomszédoknál eleget a végrehajtó, egyiknél már rendőri kísérettel, és van, aki 2,5 milliónál is többel lóg a közös képviseletnek. Annyi a "vétkünk", hogy mi nem akarunk ezek körébe tartozni.

Egyikünk sem "skizofrén, paranoiás vagy alkoholista".

A lakások eléggé ramaty állapotban vannak (47 éve átadott gettópanel), szovjet házgyári dzsuva, már az átadáskor is "elavult" volt. "Kilopták, be se szerelték, kispórolták"...stb: biztos hallottál ezekről. Az elektromos vezetékek pl. életveszélyesek, de mivel falat kéne vésni az egész lépcsőházban (64lakás), még a közös képviselet is csak a napi életveszély-elhárításra rendezkedik be. A lift pl. leszakadófélben van, lehet, hogy a TÜV le is zárja.

És hasonló műszaki és egyéb állapotok.

Továbbá, rehabbal együtt 2 olyan orvosi beavatkozás következik anyám életében, ami több, mint egy millát kapásból felemészt. (semmi luxus, ráncfelvarratás, vagy szépészeti beavatkozás, ha esetleg neked ez villanna be "orvosi" beavatkozás címszó alatt!

Életmentő műtétekre kerül(het) sor.)

Budapestről kikerülni esélyünk sincs, pedig --bár született pestiek vagyunk-- életünk egyik nagy álma volt az innen való kijutás valami emberibb, élhetőbb környezetbe. Eü okoknál fogva sem megy a dolog, de a kiadások is csupán átcsoportosításra kerülnének, elkerülhetővé nem. Hidd el, még Pest megyét is több száz kilométerre messze kerülnénk, ha tehetnénk, nemhogy Budapestet, de sajna, több okból lehetetlen.


Igyekszünk racionálisan, mindent számításba véve előre gondolkodni, ne akkor kelljen kapkodni, részletfizetésekért kuncsorogni, a minimum 150ezres hűtés-és hamvasztási költségek , esetleges "kikapcsolások", és egyéb ügyek okán ha már bekövetkezett a baj, és tényleg fedezet nélkül maradó bankhitelek visszafizethetetlen részletein kívül más lehetőség nincsen, minthogy a hitel (ha egyáltalán kapnánk) visszafizetése előtt meghaljon az ittmaradott adós is. Ilyesmi "életképes" megoldásnak csak azok számára tűnhet, aki azon az állásponton vannak, hogy "a magunkfajta kolonc a magyar nép nyűgje, szemete és mi a francnak él az ilyen, döglött volna meg kétnapos korában, stb" Megkaptuk már ezt is, bár igaz, azóta ő is. Ráadásul attól, akit egyébként leginkább biztos hátországnak tartott. De ez legyen tisztán az ő problémája. Na, ja, ki milyen mércével mér...


MINDENTŐL FÜGGETLENÜL.... Nem tudom, miért olyan bűnös gondolat "képbe kerülni", tudni, hányadán vagyunk, és olyan lehetőségeket megismerni, ami egyébként minden más magyar állampolgár által is hozzáférhető segítség formája, de ki fogom bírni, ha ezért szr embernek bizonyultunk is a te értékrended szerint. Ennyi.

Nem akarok tovább magyarázkodni, elég, ha lesz még közöttetek néhány ember, aki feltételezi, hogy mi eddig is, eztán is igyekszünk MINDEN lehetőségünket megismerni és mérlegelni. Ha racionális megoldás, tipp, jótanács érkezik: köszönet érte.

Legyen szép napotok, üdv mindenkinek!

2021. jan. 13. 11:03
 16/17 anonim ***** válasza:
7%

A válaszomat már leírtam. Most nekem tök nem egyértelmű egyébként, hogy már meghalt az egyik fél, vagy csak felkészülnétek arra, hogy mi lesz, ha...

Ha még felkészülő fázis, akkor tetszik-nem tetszik meg kell oldani, hogy havi 10-10 ezer forintokat félretegyetek mindketten.

Ha másra nem, legalább egy szolid urnás temetésre (vagy legalább a hamvasztásra) jöjjön össze és a közüzemi számlák fedezetére.

Megjegyzem, ahogy írtam is, azért kell legalább 3-4 hónap nem fizetés, hogy a szolgáltatók komolyabban ráálljanak a szolgáltatás korlátozásra és a behajtásra. Közben be lehet jelenteni, hogy a felhasználó meghalt, örökös, így új felhasználó még nincs. Időt kell húzni, ennyi. Utána pedig a lakástól mihamarabb szabadulni, akár áron alul is...


Amiben még halvány lehetőséget látok. Hogy az idősebb/betegebb fél, amikor már érezhetően nincs sok hátra, befektetési céllal eladja a lakását és visszabérli. Ha 1-2 éven belül meghal, akkor még marad is pénz az ingatlan árából, amiből korábban adhat a másik félnek pl. a temetésre. Ha valami csoda folytán nem hal meg és elfogy a pénz, akkor költözhet a másik félhez.

Ha véletlen a másik fél hal meg előbb, akkor pedig jobb esetben még van a lakás árából mozgósítható tőkéje, illetve pár hónapon belül kiköltözhet a visszabérelt lakásból és átköltözhet az örököltbe.

2021. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, megint azt írod, hogy a hitelt nem tudod visszafizetni, holott világosan leírtam, hogy a másik lakás értékesítéséből (a hagyatéki után) simán vissza lehet fizetni: felveszel kb. 500 ezer ft személyi kölcsönt, abból egy hamvasztásos temetés és a közüzemi díjak is kijönnek és a másik lakás értékesítése után egyben visszafizeted.


"Budapestről kikerülni esélyünk sincs,"

Hát, bocs, de ha Te úgy látod, hogy 2 Bp-i panellakásból nem tudtok megyeszékhelyen egy normális lakást/házat venni, akkor sajnálom... Mindenki Bpestre akar jönni - még ha rossz állapotban is van a lakás, azért - eddig - szépen el lehetett volna adni.

Azt az egyet megértem, hogy bpesten kevesebbet kell utazni az egészségügyi ellátásért - de hallottam én már embert vidéki nagyvárosban megbetegedni (bp-i lakos), aki azt mondta, hogy ha akkor, amikor rosszul volt és kórházba került, Bpesten lett volna, tuti meghal. Mert vidéken olyan tisztességesen ellátták.


Nem tudom, miért "vizonáltál" mindenféle dolgokat össze (luxus műtét, stb), én semmilyen negatív dolgot nem írtam rólatok, csak próbáltam kitalálni, miért tiltakozol annyira az összeköltözés ellen és miért hangsúlyozod, hogy az nem opció... Na mindegy, én feladtam.


Pedig 16-os is jó ötletet írt...

2021. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!