Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az első munkahelyeteken...

Az első munkahelyeteken mennyi ideig dolgoztatok? Miért hagytátok ott? Érdemes otthagyni egy munkahelyet csak azért, mert meguntad? Még akkor is ha a fizetés meg a körülmények teljesen normálisak.

Figyelt kérdés
2021. jan. 15. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig az első munkahelyemen vagyok, immár 13 éve. Folyamatosan lehet fejlődni, feljebb lépni, tanulni és ennek arányában a fizu is nő. Jó hely, nem is akarom itt hagyni még.
2021. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit ott effektíve munkával töltöttem, 1 hét, rájöttem hogy egy rohadt szar gálya munka, ráadásul csupa 6 osztályos betanított droidok közé tettek be, úgy hogy amúgy volt a profiljukba vágó szakmai képesítésem.
2021. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legeslegelsőn...még 18 éves voltam, frissen érettségizett. Ennek 7 éve már.


Mennyi ideig?

1 hónap, konkrétan az első fizetés (12-ével kezdtem, következő hónap 12-én felmondtam)


Miért?

Fizetés. Tény, az én saram is volt, mert benéztem a szerződésen az összeget. Végig az interjún, előtte is és utána is nettó (ki volt hangsúlyozva a nettó) 410ezerről volt szó, a szerződésbe viszont bruttót írtak, és utalni is csak 270ezret utaltak 10-én.

11-én délután beszéltem a főnökkel, hátha csak hiba volt. Nem.

Úgyhogy 12-én reggel be is adtam a felmondásom és viszlát!


Érdemes-e unalom miatt otthagyni, ha minden más oké?

Hát ilyen esetben csak akkor, ha van helyette más, ami még ha jobban is szórakoztat, de legfeljebb abszolút minimális csökkenéssel jár a többiben, mint fizetés, távolság, körülmények.

2021. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha beleszámolom a gyakorlati időt, akkor bő másfél évig. Azért hagytam ott mert egy szarházi cég volt, ígéretekkel ki volt tömve a padlás, cserébe semmit nem adtak, de elvárás volt. Mindig érdemes váltani, ha jobbak a feltételek (pénz, szabadidő, szakmai fejlődés és előrelépési lehetőség) Én is éppen a felmondási időmet töltöm, találtam egy sokkal jobb helyet.
2021. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

9 hónapot voltam ott, papíron 6 órás, valóságban 12+ órás. Akkor lett elegem, amikor bementem reggel 7re és este 19 kor még mindig volt meló...


Aztán közölték, hogy az 5 órát majd lecsúsztathatom... nos a lecsúsztatott órákon viszont nem tudok ételt venni.

2021. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!