Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakás vásárlás esetén a...

Lakás vásárlás esetén a közművek átiratásához szükséges az eladó félnek is jelen lenni? Nekem vevőnek egyedül nem lehet elintézni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Online intézhető az egész legalábbis a gáz, villany, víz biztosan. A szemét Miskolcon szintén mehetett online. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, ott elmondják hova kell küldened a birtokbavételit.


Az fontos, hogy az közműszolgáltatók által megadott formát használd (letölthető a honlapjukról), különben macerás az ügyintézés.

2021. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mindig egyedül intéztem, mint vevő.


Sok helyen adásvételi szerződést kértek. Azt úgy vittem, hogy csak az látszódjon belőle (kitakarva másoltam), hogy ki adta el kinek, mikor és melyik ingatlant, no meg az aláírások, ügyvéd ellenjegyzése. A szerződés többi részéhez a szolgáltatónak semmi köze (az magánügy).

Soha nem volt gondom belőle.

E.ON még ilyet sem kért...


Ma már sok minden online intézhető.

2021. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2, és az eredeti tulajdonos aláírása se kellett? Úgy értem, külön nyomtatványon, amit a szolgáltató ad? Hasonló cipőben járok, a testvéremmel közösen örököltünk (én vagyok a gondnoka), de a szolgátatások az én nevemen vannak. Az adásvátelin természetesen az övé is, gyámi hozzájárulással.
2021. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt azt írja, hogy köteles megjelenni mind2 félnek. (eladó-vevő)

2021. jan. 17. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a birtokbaadásival kiváltottuk mindkét fél jelenlétét. A birtokbaadádit aláírta ez eladó és ketten letanúzták, így nem volt rá szükség. Nekem viszont a vízműhöz be kellett mennem személyesen is. Az Invitel átírásához kellettünk mindketten az eladóval.
2021. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nekem ezzel sehol nem volt gondom.

Mondjuk nem vagyok sem az ELMÜ, sem az Invitel ügyfele. Lehet, hogy náluk én sem tudtam volna egyszerűen intézni a dolgokat.

Mindenhol elég volt az adásvételi szerződés másolata (kitakarva a magánjellegű adatokat).

2021. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!