Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkaügyibe való bejelentkezés...

Munkaügyibe való bejelentkezésről mit kell tudni?

Figyelt kérdés

Ősszel érettségiztem, csak nyáron volt bejelentett diákmunkám.


Mitörténik, ha bejelentkezem a munkaügyibe ajánlanak fel állást vagy tanfolyamokat, a Tb-t fizetik?


A Profession, Jooble állásajánlatait folyamatosan figyelem, de semmilyen állást nem találok a gyárimunkához is elvárás 2 év munkatapasztalat.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogy milyen állásajánlatos oldalakat nézegessek, hogyan írjak jó önéletrajzot vagy bármit, ami segíthetne.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. jan. 16. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem tanulsz tovább? Pénzt nem biztos hogy kapsz ha igen nagyon kevesett. Én 19 éves koromtól diákmunkáztam tehát kb 23 éves koromtól vagyok felnőtt munkán 27 évesen munkanélküli lettem életemben először s nettó 120 ezret kapok 3 hónapig.


Megkérdezni meglehet az állasokat és a tanfolyamokat. Ha van valami akkor tudnak segíteni.

2021. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Ja és fizetik a tb-t mellette napi bejelentésen mehetsz dolgozni az nem üti ki ( pl tesco, nálunk ott kerestek napira én oda mentem(
2021. jan. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

"a és fizetik a tb-t "


Tévedés, nem fizetik. Egyébként sem fizetik, hanem maximum mentesítenek annak fizetése alól vagy a törvény erejénél fogva, vagy rászorultsági alapon bizonyos szervek, bizonyos esetekben. A munkaügyi hivatal nem az a szerv, akinek ehhez jogosultsága lenne.


Ha munkanélküli járadékot is folyósítanak valakinek, annak a folyósítás időszaka alatt "rendezett a "TB-je", mivel "biztosítottnak" számít a törvény szerint. Ha nem folyósítanak ellátást, akkor nem számít biztosítottnak, így nem is rendezett a "TB"-je, tehát saját zsebből kell azt fizetnie.


A "napi bejelentés" (egyszerűsített foglalkoztatás) tartama alatt sem vagy "biztosított", nem rendezett a "TB", tehát akkor is fizetni kell magad után.

2021. jan. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

A "TB" fizetését úgy tudod kiküszöbölni, hogy a kormányhivatalban kérvényezed, hogy rászorultsági alapon mentesítsenek annak fizetése alól.

Ha megállapítják a rászorultságodat, arról állítanak ki egy igazolást. Attól az időponttól kezdve nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB") magad után maximum 1 évig.

Ha halmoztál fel előtte járuléktartozást (NAV tartja nyilván), akkor azt nem érinti a mentesítés, azt utólag is ki kell fizetni, vagy jó esetben - szintén kérelemre - a NAV annak megfizetése alól mentesíthet. Ha helyt ad a kérelmednek, akkor visszamenőleg törli a fizetési kötelezettséget. A kérelemnek jó alapot ad az, ha a kormányhivatal a rászorultságodat megállapítja, és az arról kiadott igazolás másolatát csatolod a NAV-os kérelmedhez. Ilyen esetben általában el szokták engedni a tartozást.

2021. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen bocs lehet konkrétan telibe nem fizetik , de tb biztosított vagy ugyanúgy mintha dolgoznál
2021. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem nem biztosított napi bejelentett munkán a tb DE HA MUNKANÉLKÜLIN VAN ÍGY RENDEZETT A TBJE AKKOR IGEN,DE EZT MELLEELEG ARRA ÍRTAM H ELTUD MENNI ILYEN JELLEGŰ MUNKÁRA NEM SZÜNIK MEG AZ ÁLLÁSKERESÉSI JÁRADÉK ÖSSZEGE. BÁR most érettsêgizett szerintem max vicc összeget vágnak hozzá.


Nem kell egyből minden szarba belekötni, mert mindent jól írtam csak azért mert "fizetve van a tb" ez jó konyhanyelven van de érthető pux

2021. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
27-évesen én már 1 éve munkanélküli vagyok. a munkaügyi nem foglalkozik veled. Mindenhova tapasztalat kell, és protekció. Ennyi. Sok állásinterjút megjárva mondom ezt :D
2021. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nincs 1 év biztosított jogviszonya, így nem kap álláskeresési járadékot (leánykori nevén munkanélküli segély). Be kell vinni a regisztrációhoz a bizonyítványokat, iratokat. A, hogy kiküldenek-e valahova egyáltalán nem biztos, a képzésekre is neked kell jelentkezni. Max a 22 800Ft-ot tudod igényelni, nekem anno az önkormányzatnál kellett a szoc.osztályon. Be kellett vinnem a határozatot, hogy regisztrált álláskereső vagyok, meg vagyonnyilatkozat töltettek ki. Nem tudom most hogy megy, mert szerencsére nem most volt. Amíg kaptam, nem kellett tb-t fizetnem.

Amúgy miért nem tanulsz valami szakmát? Egyrészt nagyobb eséllyel találsz munkát, másrészt ha nappali tagozaton tanulsz mehetsz diákmunkára is (év közben is lehet nem csak nyáron).

2021. jan. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha kap álláskeresésit, valóban nem kell tb-d fizetnie, de ahogy írják, csak akkor jár az álláskeresési, ha van az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszonya. Mivel ez nincs, nem jár se álláskeresési, se tb.

Gyári munkára egyébként nyugodtan jelentkezz 2 év tapasztalat nélkül is. Jó, ha van, de ha emberhiány van, akkor esélyes, hogy így is felvesznek.

2021. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, elég rossz időszakban kerültél ki az iskolából, épp tegnap olvastam, hogy tavaly ősszel (2020) 40 ezerrel több munkanélküli volt, mint előző év hasonló időszakában - mivel a koronavírus helyzet miatt sokan elvesztették a munkájukat.


Mivel ráadásul szakmád sincs, így valóban elég nehéz elhelyezkedni - most még recepciósnak sem tudnál menni - mert azok a helyek is zárva.

Két ötletem lenne: vagy tanulj valamit - addig is TB biztosított vagy vagy pedig vállalj el BÁRMILYEN munkát (ha szükségetek van rá) és egy állásból könnyebb "dobbantani", mint a munkanélküliségből.

Akár azt is megteheted, hogy nekiindulsz gyalog a városnak és nézed az üzletek bejáratát - néha még az is előfordul, hogy úgy keresnek embert, nem az interneten.

2021. jan. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!