Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő olyankor, mikor...

Mi a teendő olyankor, mikor egy alvállalkozó felvesz egy munkavállalót 9 hónapra úgy hogy kapja a munkavállalóra a támogatást havonta,de dolgozni nem engedi a munkavállalót?

Figyelt kérdés
Építőipar. Alvállalkozóm nem enged dolgozni,mert az emberek már megvannak,de ugyanúgy fel vagyok véve nála és kapja rám havonta a támogatást viszont egy forintot nem kapok tőle.Mivel zsebből fizet.
2021. jan. 19. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamu kérdés.
2021. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Jó nagy marha, aki ezt így csinálja.
2021. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogod magad és felmondasz? Bár nyilván kamu az egész.
2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kamu
2021. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Azonnali felmondás levélben aztán fel nyomni a munkaügynél.
2021. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

kapja rám havonta a támogatást viszont egy forintot nem kapok tőle.Mivel zsebből fizet


Tehát fizet, úgyhogy nem igaz, hogy egy forintot nem kapsz.

A támogatással el kell számolni.

2021. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a támogatásnál van utánfoglalkoztatás is meg egyéb adók, szóval messziről bűzlik :)
2021. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"kapja rám havonta a támogatást viszont egy forintot nem kapok tőle.Mivel zsebből fizet"

Ezt úgy értettem,hogy amióta nem enged dolgozni menni(pár napja) ugyanúgy be vagyok jelentve nála,de se szabadságot se táppénzt nem fizet, magasról lesz@rja. Eddig nála dolgoztam és addig fizetett is természetesen. Nem kamu, miért lenne kamu? Röviden és tömören hiába nem dolgozok már nála(mert nem enged),ugyanúgy be vagyok jelentve nála és kapja rám a pénzt,de az itthonlétemre semmit sem fizet...

2021. jan. 19. 17:18
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezek szerint van munkaszerződésed, ha ő nem teljesíti az abba foglaltakat, akkor mehetsz a bíróságra, és nyert ügyed van.
2021. jan. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!