Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a nevemben elofiezetek egy...

Ha a nevemben elofiezetek egy telefonos szolgáltatásra és a tartozást most rajtam próbálják behajtani mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az én nevemben elofizettek telekomnal most én kaptam végrehajtást 700ezer ftrol van szó, de nem vagyok hajlandó kifizetni mivel nem az én tartozasom mit tudok tenni? Mindenképp fel kell jelentenem a személyt aki a nevemben felhalmozta a tartozást?

2021. jan. 19. 14:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előfizettek *
2021. jan. 19. 14:58
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Első körben bemész a telekomhoz, és tisztázod velük, hogy miből gondolják, hogy te vagy az előfizető. Nyiván van akkor tőled aláírt szerződésük, fénymásolt igazolványuk, pontosan megvannak az adataid, stb-stb (mivel tudod, hogy a te nevedben történt, és nem csak egy véletlen hiba, így ezen vagy túl vagy, vagy valamit mégiscsak tudsz arról, hogy mi történt).



Második körben feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen, és jelzed a telekomnak, hogy ezt tetted, mert vitatod a követelést.

2021. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy tudom ki volt, egy csaladtag akinek nem szeretnék bírósági ügyet de így még nemtudom mit tegyek
2021. jan. 19. 15:15
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet valahogy attetetni a valós elfofizeto nevére a tartozást?
2021. jan. 19. 15:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a valós előfizető. Nem tudom, miért akarsz olyan családtagot védeni, aki lehúzna téged 700 ezerrel. Ha nem akar fizetni, mehet a bíróságra.
2021. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Meg pár éve elvette a személyimet tudtom nélkül és úgy fizetett elő, én akkor tudtam meg amikor az első felszólító levelet kikuldte a Telekom ugye a nevemre akkor megigerte hogy rendezi erre most ez a 700ezres tartozás most is azt mondja hogy ő majd fizeti havonta de ezek után nem bízok ebben nekem meg évekig vonnak le a fizetesembol ha nem fizeti... Lehet így tényleg kénytelen vagyok feljelenteni?
2021. jan. 19. 15:46
 7/16 anonim ***** válasza:
Wtf, szerinted ez úgy működik, hogy random kiválasztanak egy szerencsétlen előfizetőt aki kifizeti a szart amit ti hagytatok? Szép kis család.
2021. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy szűz is maradsz, meg szexelsz is.



Valaki ki fogja fizetni a számlát, ez nem kérdés. A telekom szerint jelenleg ez te vagy, ha nem fizetsz, akkor átadja behajtónak.


Ha nem akarsz fizetni, akkor feljelentés, előtte közlöd a rokonnal, hogyha ott akkor odaadja a pénzt, akkor nem jelented fel.

2021. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem "random" elofizetonek kéne kifizetnie hanem a csaladtagomnak aki elofizetett a nevemben, ilyet nem írtam hogy másnak kéne kifizetnie.

Már atadtak behajtonak az ügyet

2021. jan. 19. 16:00
 10/16 anonim ***** válasza:
#9 akkor félreértettem, bocs. Amúgy megérdemli, szépen kér részletfizetést, és ha látják a hajlandóságot, hogy fizessen nem fogják szekálni, bár a személyes adatokkal való visszaélés elég meleg pite.
2021. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!