Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Várjak? A volt páromnak...

Várjak? A volt páromnak fizetési meghagyást fogok benyújtani 400.000 Ft összeggel tartozik nekem.Mivel elég jól ismerem,és tudom hogy nem dolgozik és semmilye jövedelme nincs,ebből adódóan előre tudom,hogy nem lesz miből vonják tőle a részleteket.

Figyelt kérdés
Sem ház,sem autó semmi nincs a nevén.Munkaügyi hivatalnál sincs regisztrálva,semmilyen segélyt nem kap,még csak közmunkásként sem dolgozik.Ha végrehajtóhoz kerul ez az ügy,hogy fogják rajta behúzni a pénzem? Várjak hogy egyszer hátha eláll dolgozni?

2021. jan. 20. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ki tartja el azt a naplopót? És miért adtál neki kölcsön, ha ilyen ingyenélő?
2021. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként tudod bizonyítani a tartozást bíróságon, ha esetleg ellentmondana?
2021. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fsms ***** válasza:
100%

Ha vársz 5 éven belül elévül.


Esetleg ha örököl ott tudsz keresni, Vagy ilyenkor bármilyen ingóságot is lefoglalhat a végrehajtó , tv , telefon, bútor. Erre lehet esély lehet érdemes belevágni .

Egyébként a leírtak alapján ha van kb 70.000 HUF-d és szivatni akarod vágj bele, ha annyira nem fontos , akkor engedd el.

2021. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

az első kommentelőnek válaszolok: az anyja tartja el,és nem adtam neki kölcsön,egy közös ház eladásából jön nekem ezzel az összeggel.

második kommentelő:persze hogy tudom,papirokkal

harmadik kommetelő: karácsony előtt hunyt el az apja,talán örököl valamit de én tv-vel meg ilyenekkel nem sokra megyek. va pénzem és szivatni akarom mert nem kis összeggel tartozik plusz amit átéltem mellette kamatostol szeretném neki vissza adni.

2021. jan. 20. 22:43
 5/10 A kérdező kommentje:
kiegészitésként amit én erre a dologra költök legyen az pl 70ezer ft,azt is a fizetési kötelezettségbe foglalja a közjegyző
2021. jan. 20. 22:47
 6/10 Fsms ***** válasza:

Akkor bátran vágj bele. Az ingóságok értékesítésével a végrehajtó foglalkozik nem te. Hozzád csak a pénz érkezik meg, sikeres árverés esetén.


Nézz rá az mbvk.hu oldalra és megérted. Árverések, árverési rendszer, JOD oldalt.

2021. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a közös házat eladtátok, akkor nagyon rosszul tetted, hogy a vevővel nem állapodtál meg, hogy a te részedet neked utalja.

15 éve örököltünk a testvéremmel egy lakást a nagymamától. Eladtuk. Mivel nem bíztam meg a sógornőmben, a szerződést eleve úgy írtuk, hogy XY összeget az én számlámra, Z összeget a testvérem számlájára utaljon a vevő.

Amúgy hülyeség egy földönfutót perelni, mert soha nem kapod meg a pénzt, ráadásul fizeted az ügyvédedet meg a perköltséget, idegeskedsz.

Fizetési meghagyás az első lépés. De ha nincs lakhelye, akkor hova?

Veszett fejsze nyele. Csak te látod kárát, ő meg röhög rajtad, mert annyi esze azért van, hogy ezzel tisztában legyen.

2021. febr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os! Milyen árverés?

A kérdező leírta, hogy az ex-nek se lakása, se munkája, se vagyona, se kocsija. Semmi.

2021. febr. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fsms ***** válasza:

#8 ha tudnál olvasni. A kérdező leírja a a 3# nál, várhatóan örököl és vannak ingóságai. Ha veszed a fáradtságot ránézel az mbvk.hu vagy nav árverésére , mindent amit találnak az megpróbálják eladni.

Remélem így sikerült megértened.

2021. febr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
még nem adtuk el. egyértelműen a vevő az exem hitelét kifizeti,a fennmaradó összeget pedig nekem utalja. de ahoz hogy kiegészitsem a jussomat 50 százalékra,ahoz fizetési meghagyást kell inditanom. tudomásomra jutott hogy 3 hét mulva kezd az uj munkahelyén.
2021. febr. 8. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!