Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Történt egyszer, hogy nagy...

Történt egyszer, hogy nagy összegű adományt kaptam, amit most visszakövetel a "tulajdonosa". Perelhet engem ezért sikerrel?

Figyelt kérdés
Közepesen ismert "influencer" vagyok, pár tízezres Youtube-csatornával. A követőimnek lehetősége van támogatni, amiből dokumentumfilm szerű anyagokat gyártok, meglátogatok helyeket, emebreket, veszek eszközöket. Közel egy évvel ezelőtt meglepően nagy összegű adományt kaptam (több milliós tétel), aminek most jelentkezett a korábbi tulajdonosa mondván, hogy tévedésből utalt ennyit és azonnal kéri vissza, vagy készülhetek perre. Az egész bűzlik, pl. mert miért egy év után jut ez eszébe... Ügyvéd szerint nyerhető a dolog, de kíváncsi lennék véleményekre.

2021. jan. 21. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is nyerhető.
2021. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Nyerhető.
2021. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

" Közel egy évvel ezelőtt meglepően nagy összegű adományt kaptam (több milliós tétel),"


Honnan tudod, hogy adomány volt?

2021. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Nyerheto, kiveve ha pl. volt rola szerzodes vagy valami kifejezett, de utobb meghiusult cellal adta. Ha siman csak tevedesre hivatkozik, erdemes lenne az azota tortent uzenetvaltasokat lementeni.


Marmint... szovel mindez csak akkor ervenyes, ha feltetelezzuk hogy a sztori igaz...

2021. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs bizonyíték hogy adomány volt akkor 100% hogy megnyeri. Ha van rá bizonyíték hogy adomány volt akkor is nyerhető.
2021. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még ha adomány akkor is mondhatja, hogy elírta az összeget véletlenül.
2021. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Te mindenképp jóhiszeműen jártál el, hiszen adomanykent azonosítottad az összeget.


Ha ő tényleg hibázott, és nem neked akarta küldeni a pénzt, akkor visszájár.


Viszont, mivel te jóhiszeműen akár el is költhetted, így már nem lesz mit visszakovetelni.


Szóval, ha van ennyi pénzed, akkor jó eséllyel vissza tudnám perelni tőled, ha nincs, akkor viszont sehogy.

2021. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"Viszont, mivel te jóhiszeműen akár el is költhetted, így már nem lesz mit visszakovetelni.



Szóval, ha van ennyi pénzed, akkor jó eséllyel vissza tudnám perelni tőled, ha nincs, akkor viszont sehogy."


Hát ez a jog szerint abszolút nem így működik.


Itt az első és az egyik legfontosabb kérdés, hogy hogyan érkeztek az adományok (milyen fizetési módon, csatornán), s miből gondolta a kérdező, hogy a többmilliós tétel is adomány?

2021. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha az ügyvédre hallgatsz, mint a gyakori népére :D
2021. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

"s miből gondolta a kérdező, hogy a többmilliós tétel is adomány?"


Jó eséllyel abból, hogy olyan csatornán érkezik, amin adományokat adnak, nem csak úgy random megjelent 3 millió a bankszámláján és hurrá..

2021. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!