Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan osztjátok be a pénzeteket?

Hogyan osztjátok be a pénzeteket?

Figyelt kérdés
Pl.: Hány százalék megy számlára, ételre, ruhákra, állattartásra, hobbikra, ajándékokra, stb? Esetleg van valamilyen taktikátok?
2021. jan. 25. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Van ehhez app, ha eleinte nehéznek tűnik a pénz beosztása.
2021. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat van minden honapban egy adott mennyisegu fix osszeg,

Rezsi, kaja, lakber, a maradek egy reszet felreteszem masik reszet befektetem

2021. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt taktikának lehet nevezni: rögtön a hó elején fix összeget "zárolok", amihez semmiesetre sem nyúlok. Ez a takarékoskodásra szánt összeg. A maradékot pedig igyekszem beosztani.
2021. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem számolgatom így, mert ettől nem lesz olcsóbb semmi, meg több elkölteni valóm se lesz. Ami meg szükséges s a családnak az szükséges.


Kevesebbet adok ki mint amit keresek és így nincs gondom.

2021. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vezetem költségvetéstervezőbe, mikor hozzáadom, mikor már látom hogy sokat költöttem, akkor visszafogom magam. Pl. akkor 1 nagyobb bevásárlsát csinálok szép kártyából, mint hogy 2 naponta beugorjak a boltba és elherdáljak 5-5ezreket
2021. jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy elképzelésem, hogy mennyiből tudok normál helyzetben megélni. (Ezt az évek már igazolták.) Ezt az összeget a számlámon hagyom fizetés után, az összes többit megtakarítási számlára utalom és elfelejtem a létezését.

A megélhetésemre szánt összegből nem érdekel mire mennyit költök. Az a lényeg, hogy úgy kell beosztanom, hogy mindenre jusson anélkül, hogy a megtakarításomhoz kellene nyúlnom.

Egyébként a Pénzügyeim alkalmazás vezetése sokat segíthet, ha valakinek már az arányokkal is problémái vannak, hogy mikor mire mennyit költsön. Néhány hónap használat után lehet látni, hogy hol csúszik el az egyensúly. Pl. túl sokat költöttél szórakozásra, kajára meg nem maradt.

2021. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is excel-ben és egy appon is vezetem. Nekünk az a fontos, hogy x összeget már hó elején félretegyünk, a többit meg úgy osztjuk be, ahogy az adott hónap igényli. Vannak fix költségeink (albérlet, benzin, bérlet, fundamenta...) és az azok után fennmaradó összeget osztjuk el a többi kategória között: étel, háztartás, szórakozás stb.
2021. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!