Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná röviden...

Valaki elmagyarázná röviden ezt a GameStop botrányt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
2021. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Röviden, a kisember nyert először, a wall streeti banditák ellen.
2021. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Röviden: gamestop angol videójáték boltnak elég rosszul ment és ezen felül még a tőzsdecápák is shortolták a részvényeit. A short könnyű pénzszerzési lehetőség, de visszafelé is elsülhet a dolog, ha közben beindulnak a cég részvényei. Ez a short is egy sima shortnak indult, de reddit fórumon elterjedt hogy shortolták a boltot, minden kisember elkezdett részvényeket venni, a short visszafelé sült el, a tőzsde cápák eddig 15 millió dollárt vesztettek. Ilyen először fordult elő a történelemben hogy így akadályozták meg egy shortot.
2021. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Ezt nem lehet röviden elmondani. Nagyon sok rétű jelenség, csak tegnap több extrém dolog történt, mint kb. az egész tavaszi gazdasági válság alatt.

A popluáris újságok, de még a Bloomberg is szereti leegyszerűsíteni arra, hogy a kisemberek harcba indultak a Wall Street ellen, de ott, ahol a "kis ember" három millió dollárral száll be egy pozícióba, vagy ahol százmillió dollárok repkednek, mielőtt a Redditen vagy a Discordon bárki megszólalt volna, ahol a bróker cégek és social media platformok nagyon megkérdőjelezhető döntéseit beárnyékolja az ezek tulajdonosi köreinek összefonódása az érintett hedge fundokkal és ahol a tőzsdefelügyelet még csak most kezd vizsgálódni, nem lehet semmit, pláne egy laikusnak röviden elmagyarázni. Nagyon mérges vagyok az összes újságra, aki ennek elleére mégis felül erre a vonatra és megpróbál egy primitív képet adni, anélkül, hogy mögé menne az adatoknak.


Ami most megy, egyfelől nagyon izgalmas, másfelől nagyon jelentős kérdéseket vet fel a "szabad piac" működéséről és valószínűleg hosszú távú hatásai lesznek arra.

2021. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Roviden,

Az autista hadsereg harcol a befektetesi alapokkal. Az autistak arra fogadnak hogy a reszveny felmegy az alapok meg arra hogy esni fog. Mivel tul sokat shortoltak ezert szoporolleren vannak a befektetesi alapok

2021. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

4. "ahol a "kis ember" három millió dollárral száll be egy pozícióba, vagy ahol százmillió dollárok repkednek"

1) Nem ez a jellemző.

2) Van, aki "kisemberként" valóban sokat fektet be. Aki az egészet elindította, az annyit fektetett be, amennyit a lakása ér, vannak, akik a teljes megtakarításukat. És persze beszálltak milliárdosok is, mert hülyék lennének nem. Ma már mindenki ebbe fektet és világszerte. Kockáztatnak. Lehet, hogy sokat nyernek, lehet, hogy sokat veszítenek. Sokan sokat nyertek már eddig is. Kifizették a diákhitelüket, jelzálogukat, stb. a nyereségből.

3) Tőlünk nyugatabbra (vagy keletebbre, a lényeg, hogy olyan helyeken, ahol nem 100ezer Ft-nyi a minimálbér...), az emberek sokkal jobban keresnek, többet takarítanak meg, stb. Ami Mo.-on hatalmas összegnek tűnik ebbe befektetésnek (pl. 10 millió Ft), az máshol néhány havi átlagfizetés.

2021. jan. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ami Mo.-on hatalmas összegnek tűnik ebbe befektetésnek (pl. 10 millió Ft), az máshol néhány havi átlagfizetés."

Az USA-ban, ahol a jelenség elindult és a legnagyobb részvétellel zajlik, a 2020-as medián fizetés ÉVI 49.700 dollár BRUTTÓBAN, ami kb. 14 millió forint.


Az EU-ban négy ország van, ahol 10 millió forint összejön 4 havi átlagbérből: Dánia, Norvégia, Luxemburg, Liechtenstein és Monaco.


Pont erre utaltam, amikor azt mondtam, hogy az újságok kiragadják egy bonyolult jelenség pár részletét, anélkül, hogy utána néznének az adatoknak. Te is minden kétely nélkül beszélsz arról, mi a "jellemző", de feltételezem nem vetted a fáradtságot, hogy akár a Reddit postokban megjelenő adatokból, akár a publikusan elérhető kötési mennyiségekből statisztikát készíts arra, hogy mégis mekkora összegeket mozgat egy-egy tranzakció, illetve érdekcsoport.


A helyzet az, hogy egy csomó fontos részletről még fogalmunk sincs, mert az ezt célzó kutatások csak most indultak el. Ebből még ugyanúgy lehet egy baromi nagy, intézményi befektetők által levezényelt securities fraud, amin mellesleg egy csomó kisbefektető is nagyot kaszált, mint egy sok amatőr által elkövetett tőzsdei baklövés, aminek a végén az emberek nagy része nem tud profittal kiszállni a pozícióiból és csak pár szerencsés szakított nagyot a többiek kárára. A SEC még csak most kezd vizsgálódni, hogy ki mit csinál.


[link]

[link]

2021. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a négy ország öt, elnézést, elírtam.
2021. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Akkor maradva a pontokba szedésnél, hogy érthető(bb) legyen

1) mi köze van az EU országok átlagfizetésének ahhoz, hogy én azt írtam "máshol" néhány havi átlagfizetés? Az EU-n kívül nincsenek országok? Mondjuk pl. az általad említett USA, ahol most osztogatnak másodszorra segélyeket? Vagy más országokban nincsenek olyanok, akik egyszerűen a spórolt pénzüket fektetik be? Pláne manapság, amikor már mindenki számára 1 nap alatt elérhető a tőzsde. Ráadásul pont megerősítetted, amit írtam, hogy máshol néhány havi átlagfizetés 10 millió Ft és nem cáfoltad, hogy Mo-n az egyik legalacsonyabb, hiszen nincs is mit cáfolni ezen. Az emberek a saját anyagi helyzetükhöz hasonlítják másokét és csodálkoznak, hogy hogyan kockáztathat valaki milliókat.

2) Látom te is egyike vagy azoknak, akik szerint a médiának semmit nem lehet elhinni és saját, titkos információik vannak, amiket nem mondják meg, hogy honnan tudnak. Biztosan nagyon befolyásosak, azért ilyen jól informáltak, de valamiért mégis a gyk-n írogatnak...

3) Nem készítettem statisztikát a reddit postokban megosztott befektetésekről, de azt láttam, hogy (ahogy már írtam) volt, aki az apja nyugdíj megtakarítását fektette be, volt, aki 600 dollárból csinált néhány tízezret, stb. Ha te csináltál ilyen statisztikát, az megoszthatnád, szerintem ilyet még senki se csinált, biztosan értékelnék. Egyébként elég ritka, hogy egy dollármilliomos reddit fórumokba írogat. Sokan befektették mindenüket ebbe, amivel tönkre is mehetnek, de ez mindig így volt és így lesz. A milliomosok nem 100ezer dollárokat fektetnek be.

Ezt is írtam, hogy aki az egészet elindította egy 33 éves pénzügyi tanácsadó, aki nem a wall streeten dolgozik, nem volt dollármilliomos. Persze, hogy időközben beszálltak milliomosok is, nincs ebben semmi csoda, de továbbra se ez a jellemző.

4) "lehet egy baromi nagy, intézményi befektetők által levezényelt securities fraud" Hogyne, az nagyon jellemző, hogy az egyik nagybefektető tönkre akarja tenni a másik nagybefektetőt. Mert a shortoló hedge fundnak máris többmilliárdos segítségre volt szüksége más befektetőktől.

5) az tény, hogy a részvény 140%-osan volt shortolva. Ezt senki se tagadja. Az is tény, hogy ha a shortolt részvény árfolyama emelkedik, akkor nagyon rosszul jár az, aki shortolja. Ezért is kellett a segítség a Merlinnek.

6) a SEC nem azt vizsgálja, hogy milliomosok mit csinálnak, a vizsgálatnak semmi köze ahhoz, hogy milliomosok-e a befektetők. Azt vizsgálja, hogy törvényes-e az, ami folyik, hogy többmillió kisbefektető összefogva befolyásolja egy részvény árfolyamát.

2021. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5. akik lepontozták az 5-öst (aki nem én vagyok):

az "autista"-t azok használják magukra, akik ezt az egészet elindították. Sőt, igazából retardáltnak hívják magukak a fórumon, ahonnan ez indult, ahol évek óta megosztják egymással a tőzsdei nyereségeiket és veszteségeiket. Szóval ez nem sértő, ők használják magukra azt, hogy retardáltak és autisták.

2021. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!