Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Dogecoin-ról?

Mit gondoltok a Dogecoin-ról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A napokban lettem figyelmes erre a kripto devizára. Ahogy olvastam 2013-as és az egészet viccnek szánták, viszont most nagyon bepörgött a redditezők körében és most ez elmúlt napokban nagyon sokat nőt. Sokan az 1 dolláros célt lebegtetik maguk előtt, viszont a 127 billió fellelhető Dogecoinból már 113 billiót kibányásztak. Vannak akik azt állítják, hogy ez be fog zuhanni, a nagyon optimisták szerint szárnyalni fog. Szerintetek elfogják érni az 1 dollárt (vagy legalább csinálnak még egy nagyobb növekedést) vagy be fog zuhanni nagyon? És mi történik ha az utolsó coint is kibányásszák?

2021. febr. 1. 13:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Sztem ha 2 het mulva is ilyen jo uzlet lesz akkor esetleg erdemeslehet, de en btc-n kivul semmi mast nem vennek es nem is veszek
2021. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Majdnem mindegyik token így viselkedik nézd meg az xrp-t. Pump-Dump cointok.

A titok szerintem annyi, hogy akkor kell venni, mikor már mindenki temeti, aztán vagy nagyot fogsz rajta vagy behal mint a kubera.

2021. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
manipulativabb mint a bitcoin. ez persze nagyobb ingadozásokat rejt magában, ez igaz. de valos értéke kevésbé van bár ez a lehetőség is egy "érték"
2021. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
A Dogecoin át fogja venni az USA dollár és az arany szerepét néhány éven belül és a jövőbeli globális gazdaság alapját fogja képezni.
2021. febr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Azért az durva hogy tegnap mennyire felment :D
2021. febr. 8. 01:05
 6/27 anonim válasza:
81%

A 2. válaszadóval nem értek egyet. Ahogy a kérdező is megemlítette kérdésében a redditező körében nagyon bepörgött, de ezen kívül Elon Musk és más befolyásos és sokat tudó emberek is hemzsegnek körülötte. Ergo pont az emberek miatt van most ott ahol, és megy ameddig megy. Szóval ha mások temetik, te hiába veszel mint kisember, senkit nem fogsz befolyásolni. Annyit még hozzátennék, hogy évente 5+ milliárd coint kiosztanak amit a bányászok között osztanak ki, szóval attól sem kell félni, hogy kibányásznak mindent mive minden évbe jönnek újak.

Szerintem az 1 dolláros cél belátható időn belül meglesz, érdemes fektetni!

2021. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16%

#6

Nem értek veled egyet. Ami persze nem probléma csak én teljesen másképpen látom. "Szóval ha mások temetik, te hiába veszel mint kisember, senkit nem fogsz befolyásolni. "


Nem a csúcson kell venni, hanem akkor mikor vér folyik az utcákon.


" Annyit még hozzátennék, hogy évente 5+ milliárd coint kiosztanak amit a bányászok között osztanak ki, szóval attól sem kell félni, hogy kibányásznak mindent mive minden évbe jönnek újak."


Persze úgy könnyű kiosztani 5 milliárdot évente, hogy nincs Max Supplyja. Annyit csinálnak amennyit akarnak.


"Szerintem az 1 dolláros cél belátható időn belül meglesz, érdemes fektetni!"


Benne van a pakliban ez is, mert a Fiat pénzeket folyamatosan infláják el.

De nagyobb a valószínűség arra, hogy beszakad, most leginkább azért tart itt ahol mert Elon Musk húzza. Bár véleményem szerint normális ember nem tesz egy olyan tokenbe pénzt aminek nincs felső határa, csak azért mert valaki húzza, főleg olyankor amikor már többszörősére nőt az árfolyama. Továbbá akkor arról még nem is meséltem, hogy a mennyiség 65%-a néhány embernél van. 1 cent alatt talán vennék az felett nálam kuka ez a token.

2021. febr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:

#7

“Nem a csúcson kell venni, hanem akkor mikor vér folyik az utcákon.”


Ezzel az állítással nem kötekszem, pontosan így van, de azt ne felejtsük el, hogy az egész Dogecoin egy viccnek indult, ami igazából még mindig egy vicc (legalábbis úgy van kezelve). Mémek százai/ezrei születnek napról napra, különbnél különb és viccesebbnél viccesebb kiírásokkal locsolva. Csak gondoljunk bele nekik mit is érhet ez az árfolyam amin mozog. Szerintem inkább játszanak Bitcoinnal mint Dogecoinnal.


Jártasabb vagy a témában így csak szimplán a véleményemet mondom :)


Szerintem hiába van a többszörösén az árfolyama, ezt tolni fogják még egy ideig nagyon. És még ez az árfolyam se mondható soknak ahhoz, hogy egy átlag ember tudjon bele fektetni.

2021. febr. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%
Kizárt hogy egy dollárt érjen, ugyanis ha felmenne 1$-ig akkor a harmadik legnagyobb kapitalizációjú kriptovaluta lenne. Durva lenne hogy fejlesztők és befektetők munkát és pénzt beleölve fejlesztik pl az ethereumot, vagy a polkadotot, TetherUSD-t, aztán jön egy kutyáspénz és lazán lenyomja őket. A kriptokat így is sokan játékpénznek tartják, hát még hogyha a 2-3dik legnagyobb kriptopénz valóban egy poénból csinált játékpénz, az nem vetne túl jó fényt a kriptopiacra.
2021. febr. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a fontos, hogy miként indult, hanem a tényeket kell nézni.

Arra pedig, hogy valószínűleg még tolják egy ideig az nem a legjobb befektetési tanács.


Szerintem ami fontos, egy crypto befektetésnél:

1. Legyen neki meghatározott mennyisége, így nem tudnak annyit csinálni amennyit akarnak.

2. Ne legyen a teljes mennyiség pár embernél. A bitcoin esetében jelenleg ez 10%-ék ami nagyon jónak mondható.

3. Legyen benne a top 10-ben így likviditív, bármikor veheted eladhatod.

4. Soha ne fektess olyanba amiről nem tudsz mindent.

2021. febr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!