Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másnak sincs a hónap végén/ele...

Másnak sincs a hónap végén/elején pénze még nem jön meg a fizu?

Figyelt kérdés

Anyukámmal és papámmal élek együtt. Anya takarítással keres 70ezret, a papa rokkant nyugdíjas neki a pénze a gyógyszereire megy el.

Alig tudunk megélni, én is vállaltam kisebb munkákat de januárban töltöttem be a 18at. Voltam újságkihordós, árufeltöltő, volt mikor egy idős házaspárnak segítettem arra is kaptam egy kis pénzt. Viszont tanulnom is kell nem, idén érettségizek muszáj tanulnom.

Szóval a hónap utolsó napja nagyon nehezen telnek, mindent be kell osztani és folyton apró pénzből 20 meg 10 forintosokból kell a boltban fizetnünk. Az eladó sokszor húzza a száját ha számolnia kell még az aprót is, plusz öten még mögöttem vannak. Másnál is van így? :/

November óta nem tudtam diákmelót vállalni mert nagyon sok a tanulni való. Egyetemre készülök.


2021. febr. 5. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kb a fizetésem feléből élek.
2021. febr. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor az egyetemet miből fizetitek?
2021. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dolgozni is akarok.
2021. febr. 5. 09:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de erre a kérdésre milyen választ vársz?

Magyarországon a létminimum havi 90ezer forint/fő.

A ti bevételeitek meg 100ezer környékén vannak és abból éltek 3-an.

Persze, hogy nincs semmi pénzetek hó végén. Az a csoda, hogy egyáltalán bármilyen szinten elvagytok ennyi pénzből.


És igen vannak Magyarországon olyanok, akik létminimum fölött élnek. Olyanok is vannak, akik a többszörösén, ők még félrerakni is tudnak. De ez az információ rajtad sajnos nem segít.

2021. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok, jól keresek, egy fizuból is megélünk szépen, négyen. De a gyerekkorom úgy telt, ahogy a tiéd, szóval ismerem a helyzetet. A tanulás a legtöbb, amit tehetsz. Csak azzal tudsz ebből kitörni.
2021. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én teljesen megértelek. Elég csóró családban nőttem fel, vagyis óvodáskorban még jó volt a helyzetünk, aztán kezdődött a szegényedés. Nekünk nem csak hó végén, de hó elején se volt pénzünk. A nagyszülők pénzeltek minket, ezért maradtunk fenn a vizen. Számlákra, hitelre elment az egyik szülő fizetése, a másiké maradt kajára és minden másra. 5-en voltunk a családban, az egyik szülőm a minimálbért kapta, a másik a garantált bérminimumot. Később egy picit jobb lett a helyzet, mivel anyám kapott egy jobban fizető állást, aztán viszont megint rossz helyzetbe kerültünk, mert bátyám után nem járt a családi, se az adókedvezmény és vagy 30 ezerrel csökkent a havi bevételünk. Nem dolgozott 23 éves koráig semmit, szóval anyámék tartották el. Nekünk ez a 30 ezer ft 10 évvel ezelőtt sokat jelentett.


Mindig mindent 2x meg kellett gondolni, hogy megvesszük-e. Ruházkodni alig volt pénzünk, kaja sokszor szendvics volt (kenyér, vaj, olcsó szalámi vaj, parizer). Nyaralás, hobbik, szórakozás? Álmodni se mertem ilyenekről. Annyi, hogy volt net plusz kábeltv, heti 1x elmentem a haverokkal olcsó piát inni és kb. ennyi.


Inkább tanultam, olvastam, filmeztem.


Szerettem volna már tiniként kitörni ebből, de nem volt rá lehetőség. A városomban és környékén semmi diákmunka nem volt középsulisoknak, csak egyetemistáknak volt lehetőség. Pedig mentem volna árut pakolni, gyárba stb. Azonban tanév közben csak egyetemistákat kerestek mindenhová. Összesen 2 nyáron tudtam dolgozni, de az is szar pénz volt és csak 1-1 hónapig tartottak.


Aztán persze jelentősen jobb lett a helyzetem, amikor egyetemen elkezdtem dolgozni. Tök jó gyakornoki helyem volt, nem kerestem rosszabbul mint anyámék. Azóta pedig fényévekkel jobban élek, mint akkoriban. Már néhány éve főállásban dolgozom, így azért könnyebb.


Neked azt tanácsolom, hogy keress munkát és dolgozz amennyit tudsz, amíg nem megy a tanulás rovására.

2021. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja annyit, hogy 27 vagyok.


Előző voltam

2021. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!