Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Spanyolországból rendelek...

Ha Spanyolországból rendelek valamit, amire 4-7 napos szállítási időt ír, az csak munkanapra érvényes?

Figyelt kérdés

Ez volt az egyetlen szállítási mód, és viszonylag drága is volt. Ugyanakkor pont ma tudtam meg, hogy jó lenne ha vasárnapra itt lenne a csomag (nyilván ha tudom, hogy hétvégére kell, akkor előbb rendelem). Múlt pénteken rendeltem meg, és még aznap postára is adták. A nyomonkövetési funkció szerint még mindig Spanyolországba van.

Esélyes, hogy meg fog jönni hétvégéig? Vagy ez a 4-7 napos intervallum csupán munkanapokra érvényes?



2021. febr. 8. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Bocs, de hogy kerül a Spanyolország és az Aliexpress egy kérdésbe?


Nem valószínű, hogy meg fog érkezni, ha mégis, igencsak nagy szerencséd lesz, ugyanis komoly gondok vannak a Postánál: Angliából érkező csomagokra jan. 1 óta ÁFÁ-t is számolnak, rengeteg a csomag, torlódás van emiatt.


[link]

2021. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért, mert az eladó Kínából és Spanyolországból is küld csomagokat. Az utóbbi országba ritkán van részleten, de ez azért fontos, mert így eu-n belüli rendelésnél nem kell áfát fizetni vagy vámot ha eléri az összeget.


De Angoliából érkező csomagolnál azért van ez, mert Brexit, meg miegymás. Spanyolország még EU-ban van.

2021. febr. 8. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Tudom. Azt is, hogy Spanyolország az EU-ban van, meg azt is, hogy a Brexit miatt van. Komolyan mondom, néha úgy érzem, mintha nem magyarul írtam volna: Direkt odaírtam, hogy EMIATT, a Brexit - ÁFA miatt van torlódás: Megjönnek a csomagok a központi elosztóba, ki kell "molyolniuk", melyik ÁFÁ-s, nem Áfás, stb.
2021. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!