Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Irányítószám alapján be lehet...

Irányítószám alapján be lehet lőni, hogy mikor jön a postás?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem láttam a postást az utcába, nemhogy leveleket bedobálni. Sőt, még biciklivel elhaladni se láttam sehol. Így a csomagaim mindig postán landolnak és értesítővel tudom átvenni őket, de néha jól jönne ha már aznap elcsíphetném a jóembert.

Azon gondolkodtam, hogy esetleg miként van felosztva egy postás utca beosztása? Feltételezem többen fednek le egy egész kerületet, de mondjuk ha egy postásé 2-3 zóna (itt mondjuk értem arra, hogy 1081 és 1082 és 1083 is az övé), akkor be lehetne lőni, hogy mondjuk a 1082-be mikor érhet?



2021. febr. 9. 06:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pl megkérdezed a szomszédokat.
2021. febr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azt lehet feltételezni, hogy egy olyan nyomorult, mint a kérdező nem jutott el idáig gondolatmenetileg... de képzeld, megkérdeztem szomszédokat. És még a régóta itt élő idős nénik sem tudják, még egyik se találkozott vele.
2021. febr. 9. 06:43
 3/18 Fsms ***** válasza:
Nincs ilyen felosztás. Kevesen vannak, hozzánk sem jön ki ha éppen van levél, bevárnak egy adagot és akkor jön. Volt olyan, hogy 3-4 hétig nem jött.
2021. febr. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3-as:

Köszi :) Ez szívás.

2021. febr. 9. 06:45
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk nekem se hozza ki mindig a kínai csomagokat csak értesítőt dob.
2021. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5-ös:

Ez mondjuk azért gáz, mert én is mindig értesítőt kapok, amivel csak másnap tudok menni a postára. Sokszor próbáltam aznap menni, de mindig azt mondták, hogy a postásnál van a csomag, ezért nem tudom átvenni. De... voltak már olyan nagyobb csomagjaim, amiket a postás elvileg nem is hozhatott volna ki, mégis olyan értesítőt kaptam, hogy csak másnap vehetem át.

2021. febr. 9. 07:05
 7/18 BlackSword ***** válasza:
31%

A kézbesítő ritkán visz csomagot, mert azt az MPL futár viszi...


A wish-es és egyéb kína dolgok viszont nem csomag, hanem levélküldemény...

2021. febr. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

"De... voltak már olyan nagyobb csomagjaim, amiket a postás elvileg nem is hozhatott volna ki, mégis olyan értesítőt kaptam, hogy csak másnap vehetem át."


Kérdező, az értesítő egy formanyomtatvány, amit nem fognak a kedvedért átírni, azért van az rajta, hogy másnap veheted át.

Nagyon sok csomagot eleve ki sem visznek a postások, hiszen vidéken, ha nincs autója, egy gyalogos, biciklis postástól nem várható el, hogy mondjuk 5 db- 5 kg-os csomaggal bandukoljon. Nagyobb városokban van külön csomagos autó és az viszi ki.

Kínai csomagokról remélem értesültetek, hogy jól. 1-től eltörlik a 22 eurós ÁFA mentességet és mindenre megy a 27% ÁFA, akármilyen kis kütyüt vesztek (+ valószínűleg a vámkezelés költsége is, ami úgy 3.500 ft körül van)

2021. febr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a postás nem az írányítószám szerint megy sorba a címeken, így ez alapján nem lehet megmondani az érkezésének az időpontját.
2021. febr. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

1. A kézbesítők egy ideje már "törvény szerint" sem kötelesek kivinni a csomagokat, eleve az értesítővel mennek ki. Vagy legalábbis megtehetik, én így tudom.


2. Tudtommal fél kg-ig a gyalogos, fél kg felett a kocsis kézbesítő viszi a csomagot. Az 1. pont a gyalogosokra vonatkozik, a kocsisoknak szerintem ki kell vinniük.


3. Furcsa, hogy még nem találkoztál a postással. Elvégre közönséges küldeményeket, elsőbbségiket, pénzutalványokat, ajánlott leveleket ki kell vinniük. Utóbbiakat ráadásul személyesen kell kézbesíteniük, és ha nem sikerül, csak utána jöhet az értesítő. Bár asszem vannak területek, ahová tényleg nem jár gyalogos kézbesítő, csak kocsis, de ő se rendszeresen. Viszont az ilyen nagyon ritka, leginkább külterületeknél van ez.

2021. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!