Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el diákmunkára...

Ha nem megyek el diákmunkára annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon rosszul van, haza kell hozzá utaznom és nem tudok elmenni dolgozni.Az utóbbi két hétben beteg voltam akkor is lemondtam pár napot.Szerintetek többet nem is fognak hívni, mert "megbízhatatlannak" tartanak??
2008. dec. 3. 09:30
 1/2 yuda ***** válasza:
100%

A legtöbb munkahely minimális létszámmal dolgozik,így kellemetlen,ha valaki zsinórban hiányzik,hiszen többletteher hárul a többiekre.Ha valaki sűrűn teszi,attól megvállnak saját érdekükben-hisz nekik olyan ember kell,akire számíthatnak.---ne vidd tehát túlzásba!


Nem látok bele az életedbe,anyukád állapotát sem ismerem,de nem biztos,hogy feltétlen neked kell ellátnod...vagy elmehetnél hozzá hétvégén...vagy ha nem fekvőbeteg /gondolom akkor meg kórházban lenne/..vagy tesódék is lemehetnek hozzá,aki ott lakik...vagy a férje...szóval amit akarok : nem így szokták megoldani az emberek,mert munkából van a megélhetés és nem lehet lazázni,ha szükséged van rá.

2008. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
73%

Regisztráltasd magad több diákszövetkezetnél, és csak 1-2 napokat vállalj szövetkezetenként havonta, akkor nem tűnik fel. Sajnos van ilyen, hogy muszáj neked beállnod a családban, bár ma senkit nem érdekel, ha nincs más... a kisgyerekes anyukákat se szívesen veszik fel dolgozni, valahogy a család értékét veszítette. Én pedig büszke lennék rá, ha olyan családom lenne, ahol az emberek törődnek egymással, de sajnos nem adatott meg.

Azt senki nem tilthatja meg, hogy több szövetkezetnél legyél, úgyhogy én ezt próbálnám meg. És ha elszórtan vállalsz, és mégis le kell 1-2-t mondanod, nem tűnik fel annyira, mint ha sorozatban csinálnád. Nekik mindegy, hogy azért mondod vissza, mert lusta vagy, vagy azért, mert "vidéken vagy eltemetve", úgyhogy valahogy ki kell játszani. Én is voltam több szövetkezetnél, de én azért, mert az egyiknél nem mindig volt vállalható munka, a másiknál meg volt olyankor, amikor az egyiknél nem volt.

2008. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!