Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én vagyok a hibás, vagy az...

Én vagyok a hibás, vagy az OEP? Hogy lehet tb tartozásom? Jogosan követelik? Nem lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Külföldön dolgoztam, kint voltam biztosítva szeptember 11-én költöztem haza, tehát ezzel a dátummal meg is szűnt a külföldi biztosításom. Egy e104-es papírral tudtam volna ezt igazolni, viszont ugye ezt nem kaptam meg és azt mondta az OEP, hogy akkor ők lekérik. Ezt közel 4 hónapig vártam (Nagyjából 15-20 alkalommal telefonáltam be), mindig azt a választ kaptam, hogy “ők nem kaptak választ a külföldi biztosítótól”. 30 ezer forintomba került mire ezt a papírt sikeresen megszereztem. Nem is próbálkozott az OEP, semmi további lehetőséget nem próbált meg, hogy leküldje a biztosító a papírt. Szerintetek megtudták volna “szerezni” ezt a papírt? Vagy valós állítás lehet, hogy “nem válaszolt a biztosító”? Jó pár alkalommal dolgoztam külföldön, eddig soha nem volt ilyen probléma. Ez kissé zavar, hisz nem viccből ad ki 30 ezer forintot az ember. Illetve ha ezt a papírt nem tudtam volna megszerezni, akkor mondhatni soha nem lennék biztosítva Magyarországon? Illetve hogy lehet 4 havi tartozásom mikor az E104 papír igazolja, hogy biztosítva voltam külföldön? Jogosan követelik a kb 6 havi elmaradásomat,ugyanis nem voltam biztosítva és lehetőségem sem volt fizetni, hisz vissza sem jelentettek. Mivel mikor szeptemberben hazajöttem visszajelentkeztem, de azt írták, hogy csatolnom kell ezt az e104 papírt, amelyet most tudtam megszerezni. Egyébként minden szerződést bevittem, de nem foglalkoztak különösebben vele. Vagyis jelenleg amely valós elmaradás nagyjából 6 hónap (de ugye itthon nem voltam bejelentve, az e104 miatt) Visszamenőleg ki kell fizetnem, ha nem is vettem igénybe semmilyen orvosi szolgáltatást? Ez ellen nem lehet fellebbezni? Hisz kifizettem volna és ezután is fizetem magam után, de szerintem ez egyáltalán nem jogos.
2021. febr. 11. 18:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!