Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptovalutákról mi a vélemény...

Kriptovalutákról mi a véleményed? Érdemes e belefektetni?

Figyelt kérdés
Miért? Miért nem?

2021. febr. 15. 11:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Ha még csak itt tartasz akkor semmiképp.
2021. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Aki évekkel ezelőtt beszált, és tudott kivárni, jókor eladni, az nagyot tudott kaszálni rajta. Aki most száll be, hogy ő mire jut azt csak jósolni, találgatni lehet.
2021. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem érdemes ha hosszútávban gondolkozol.


Ami fontos, egy crypto befektetésnél:


1. Legyen neki meghatározott mennyisége, így nem tudnak annyit csinálni amennyit akarnak.


2. Ne legyen a teljes mennyiség pár embernél. A bitcoin esetében jelenleg ez 10%-ék ami nagyon jónak mondható.


3. Legyen benne a top 10-ben így likviditív, bármikor veheted eladhatod.


4. Soha ne fektess olyanba amiről nem tudsz mindent.

2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkepp, de nem mindegyik cryptoba erdems, en csak bitcoinba bizok
2021. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Bitcoinba annyira megbízol, akkort az ETH-be pl. miért nem? Az is egy év alatt 600%-os növekedést produkált. Leglaább is eddig.
2021. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4 es vagyok

Mert engem csak az erdekel hogy bitcoinba szamolva valami tobbet vagy kevesebbet hoz mint a bitcoin.

Meg amikor amator cryptos voltam akkor vettem altokat es volt amivel nyertem es volt amivel nem, de nezd vissza a historikus adatokat es meglatod hogy eleg keves az az alt ami folyamat tobbet er bitcoinba szamolva, eleg nagy a fluktuacio, es ha elkapsz egy pump and dumpot evekig nem tudsz kiszallni belole. Tul sokszor egettem meg magam altokkal, de ha neked megy akkor sok sikert! Hajra!

2021. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak, hogy néhány érdekességet megemlítsek.

AZ ETH-ból annyit csinálnak amennyit szeretnének, mivel nincs max supplyja.

A DOGECOIN-nak a mennyiség 27%-a egy számlán van. 60%-a pedig néhán számlán van, ebből is annyit csinálnak amennyit szeretnének.

A VeChain-nek a mennyiség 80%-a néhány számlán van.

2021. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem jó, ha véges, hanem inkább az számít, hogy egyenletesen, kiszámítható ütemben jöjjenek létre az új egységek, így elkerülhető a jelentős infláció és a defláció is, tehát nem leng ki hatalmas mértékben, ez egy fizetőeszköznél fontos szempont. Minden más esetben inkább spekulációs eszköz lesz, mint fizetőeszköz.

Az sem árt, ha nem erőforrás zabáló. Minden más is sok energiát fogyaszt, a hagyományos bankrendszer, a háztartások, a gyárak, a hagyományos munkára szánt számítógépek és minden más, de a kriptopénzbányászat ezt még tetézi, csak kis részét bányásszák megújuló energiaforrások felhasználásával. Ezért ha fontos neked a környezetvédelem akkor olyat választasz, amelyik POS-t (erőforrás takarékos) használ POW (erőforrás pazarló, első generációs kényszermegoldás) helyett, vagy legalább tervezik az átállást. Most egyre többet hallani, hogy később a Bitcoint is átállítják POS-ra, de ez még csak pletkya. Az Ethereumot már biztosan, legalábbis ez a terv már néhány éves távlatban.

Ha befektetni akarsz, akkor érdemes venni amikor olcsó, úgy biztosan kisebb a kockázat. Például ha hosszú távra tervezed a befektetést, de 2-3 év múlva úgy alakul, hogy mégis szükséged lesz a pénzre, akkor nem bukóval költöd el. Eleve az a jó, ha nem csak kriptopénzbe fektetsz, hanem mindenféle másba is. Amikor a kriptopiac éppen leszálló ágban van, más befektetéseid emelkedhetnek.

2021. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Csak ripplebe ne fektess kérlek. Centralizált, bankok által futtatott antikriptó.
2021. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!