Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBayen olyankor mi van ha...

EBayen olyankor mi van ha megnyerek egy bidet, de az eladó nem hajlandó Magyarországra szállítani?

Figyelt kérdés

Ki akartam fizetni egy licitet amit megnyertem (csak én licitáltam, más licitáló nem volt), de akárhányszor a checkoutra megyek, ezt az üznetetet kapom:

"Unfortunately, this seller will not ship this item to Hungary. Here is what you can do:

Update your shipping address and try again.

Please contact the seller to request order total."

*A címemet nem kell frissítenem, mert rendben van, vettem már vagy 200 dolgot, eddig minden megjött (kivéve egy dolgot amit lenyúlt a vám). Másrészt meg mégis mi az hogy frissítsem a címem, tán küldessem Kubába amit vettem vagy mi a szösz?

*A request total nem tudom miként lenne itt értelmezhető, tekintve hogy csak ezt az egy terméket nyertem liciten, mást semmit nem vettem, legalábbis ettől az eladótól.

Ilyenkor mit kell csinálni? Majd a végén még nyit valami ügyet ellenem hogy nem fizetek, holott az eBay nem enged fizetni emiatt a hibaüzenet miatt.



2021. febr. 15. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Írtál mát az eladónak? Próbáljatok közösen megoldást keresni.
2021. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp most írtam neki. Még nem reagált. Azért azt remélem az nem lesz hogy nem küldi el a cuccot csak nyit ellenem egy ügyet, vagy pedig esetleg rámver 20 ezer ft shipping díjat, akkor a francnak se kell.
2021. febr. 15. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a szállítási feltételek licit előtt szoktuk tisztázni. Ha az eladó nem szállít magyarba, akkor nem licitálok a termékre.
2021. febr. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre akkor kellett volna figyelni, mielőtt licitálsz. Most már bármilyen szállítási díjat beír, ki kell fizetned, mert nyert licitnél köteles vagy megvenni a cuccot, ő meg köteles azt elküldeni.
2021. febr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Benne van a licitálás feltételeibe, hogy a licit kötelez, kivéve ha: és itt fel van sorolva három dolog, ami közül az egyik hogy az eladó a licit megnyerése után módosít a termék árán vagy leírásán. Magyarul ha nem volt feltüntetve szállítási díj, majd megnyerem és odaver 20 ezer szállítási díjat, azzal ő utólag módosította a termék leírását, szóval akkor elvileg nem vagyok köteles fizetni. Mindegy, megvárjuk mi lesz, az fix hogy ha rám akar erőszakolni valami nagy összeget akkor nem fizetem ki, maximum kapok egy negatívat, nem izgat. Úgyse volt másik bidder, ha nem licitálok akkor rajta maradt volna, és ismét meg kéne hirdetnie. :D
2021. febr. 15. 23:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán nem ész nélkül kellett volna licitálni. Fizesd ki a hirdetési díjat és storno
2021. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy az is lehet, hogy nem fizeted ki, viszont akkor vagy kapsz egy negatív feedbacket a profilodra, vagy akár törölhetnek is. Nekem is volt hogy beleszaldtam egy ilyenbe véletlen, de sikerült az eladóval ledumálni, és közös megegyezéssel töröltük a vásárlásomat. Vagy B opció és kifizeted de nem kapod meg. Ha csak pár száz forint akkor érdemes kifizetni mindenkép, és akkor tutira nem kapsz büntit
2021. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!