Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért korrelál szinte 100%-osa...

Miért korrelál szinte 100%-osan majdnem minden kriptovaluta a bitcoin árfolyamához?

Figyelt kérdés
Konkrétan nincs értelme a diverzifikált kriptoportfóliona, mert mindegyik kriptovaluta a bitcoint követi. Van erre magyarázat ?
2021. febr. 18. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel mesterségesen van generálva az árfolyam, ezért követik így.
2021. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Mindegyik ugyanaz a lufi. Fújják egy darabig aztán pukk... Aztán újra fújják... Vagy épp jön mas, újabb nagy lehetőség és ez megy a kukába. Nem tudhatod de utólag én is nagyon bánom, hogy nem vettem bitcoint amikor csak néhány tízezer forint volt. Komolyan gondolkodtam rajta. Így UTÓLAG azt mondom jó hülye voltam.

Akkoriban viszont pillanatnyilag nem tűnt jó ötletnek.


Utólag mindenki okos.

2021. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert a bitcoin az A kriptovaluta. A tobbi meg csak altcoin. Ha mar par eve koveted a kriptot siman latszik h ha a bitcoin felfele megy minden felfele megy ha a bitcoin lefele akkot minden lefele. Persze ez csak nagyba, kozbe meg vannak coinok amik pump and dumpolodnak, igy kis tuskek kerülnek az arukba, de a nagy keplet ez.


En ezert nezem az altokat btc arfolyam viszonylataban, es nem dollar viszonylatban. Nincs egy olyan altcoin se ami stabilan emelkedik a btchez kepest

2021. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első kettőtől kérdezném!

Mi a magyarazat arra, hogy az összes index az s&p500-at követi?

Ha az emelkedik, akkor mind, ha az zuhan akkor mind esik.

Ott is lufi akkor?

Vagy ugyan ez a helyzet az arany-ezüst között is...

2021. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező kérdésére pedig


Ha felmész egy tőzsdére akkor azt látod, h az altcoinok nem csak dollárral vannak párban, hanem a btc-vel is. Tehát az altoknak van egy satoshi értéke is. Tehát ha a btc értéke emelkedik, akkor az az adott satoshiban kifejezett altcoin értéke is. Ugyan ez visszafelé...

Persze az altok még btc-hez képest is tudnak változni, ilyenkor csökken vagy éppen nő a satoshiban az értékük.

Miért éri meg az altokban lenni?

Nézz rá mondjuk a top100-ra!

Néhány coin az elmúlt 30 napban hány százalékot emelkedett? Sok 100% fölötti van, de ezt bőven meghaladók is vannak. Míg a btc kb 35-40%-ot

2021. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. febr. 18. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!