Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Amazonról rendelek egy...

Ha Amazonról rendelek egy csomagot, ami nem fér be a postaládába, akkor a legközelebbi postán tudom átvenni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem leszek a lakásban, mikor jön a postás (panellakás), mivel itt random hozzák, mikor megjön a csomag, nem lehet időpontot egyeztetni.

2021. febr. 19. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Be lesz dobva a postai értesítő, hogy küldemény érkezett. Rajta lesz, hogy mikor kísérlik meg újra a kézbesítést, illetve a posta címe ahol át tudod venni személyesen.
2021. febr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. febr. 19. 12:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem ha beferne a postaladaba se hozza ki a postas... Meg egy kis hangyafing csomagert is ertesitot kapok :(
2021. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk jogos. Nekem is volt, hogy szabin voltam és délután be volt egy értesítő.
2021. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlackSword ***** válasza:
Mert a csomag nem kézbesíthető levélszekrény útján... ha nem vagy otthon, kapod az értesítőt... ennyi...
2021. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
pedig lehetne haladni a korral, mert vannak jó dolgok... nálunk ha teljes terjedelmével biztonságosan befér a postaládába, gond nélkül bedobható a csomag is. de meglehet adni egyéb helyet is, ahová a csomag lerakhato: pl teraszra, garázsba, ...stb. csak esőbiztosnak kell lennie és harmadik félnek nem láthatónak. így kb a napi 160-180 csomagból jó, ha 5-6 értesített, a többi mind kézbesített.(német posta)
2021. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
73%
Ez nem a korral való mem haladás, hanem szabály... könyvelt küldeményt nem lehet csak úgy otthagyni... elég rendesen visszaélés esélyes... a kézbesítőnek is el kell vele számolni, hogy kinek adta át, mikor adta át, milyen jogcímen...
2021. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez kb olyan, mint mikor a 1-2 éve rakta ki valaki a Pesten Hallottam csoportba, hogy kitettek egy használt trambulint egy játszótérre (mindenféle bevizsgálás, minőség felmérés, engedély stb nélkül), és fel voltak háborodva, hogy a másnapra elszállították. Felmerül viszont a kérdés, hogyha nem biztonságos, és egy gyerek a nyakát töri, mert mondjuk nincs védőháló, akkor az kinek a felelőssége? Mivel a játszótéren van, az önkormányzaté.

Ezt csak a párhuzam miatt mondom, hogy nem véletlenül vannak szabályok. Attól, hogy valami jól hangzik, kényelmesnek tűnik, még veszélyes lehet (akár baleset, akár visszaélés). Ahogyan mindenféle engedély/bevizsgálás nélküli, más által leselejtezett játékot se lehet egy játszótérre kitenni, úgy a csomagokat se lehet csak úgy random ledobni, amin ráadásul a címzett személyes adatai szerepelnek.

2021. febr. 21. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:

"könyvelt küldeményt nem lehet csak úgy otthagyni"


ezt nem is írtam sehol, vagy igen? ;)



arról beszélek, HA befér biztonságosan a postaládába, miért ne lehetne ott hagyni? nálunk ajánlott levélből is 2féle van: amit mindenképp alá kell íratni, illetve a postaládába bedobható. a csomagra pedig szerződést kell kötni, hogy ott hagyható legyen a garázsban, teraszon, vagy ahol a címzett akarja. az én körzetemben a 400 cím közül kb 350nek van ilyen. akinek meg nincs + nincs otthon az kap csak értesítőt. a kézbesíző így minden csomaggal el tud számolni.

2021. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!