Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mobrog oldalról megkaptam az...

Mobrog oldalról megkaptam az első 1500 Ft.ot kerdőív után kell valamit adózni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Amikor kikérted, mennyi idő utánjelent meg az 1500 forint a paypal számládon? Én most kértem a kifizetést, de a paypalom még 0 ft. Átverés, vagy tényleg ott lesz rajta nemsokára?

Amúgy ez után nem kell adózni semmit. Paypalról átutalod a bankszámládra és ennyi.

2021. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Közben megjött. De miért kellene adózni belőle, ez nem munka volt. Kaptunk kb adományt, 5 euró értékben, kutyát nem érdekli, nemhogy a navot.
2021. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az ilyen jövedelmek hivatalosan ún. "egyéb jogcímen kapott jövedelemnek" minősülnek, melyeket kétféle adó is terhel, és az adózó köteles feltüntetni azt az éves bevallásában.


Az egyik adónem, amit ezután a fajta jövedelem után fizetni kell, az SZJA, ennek mértéke 15%.


A másik a SZOCHO, amelynek mértéke 15,5%.


A fizetendő adó számításánál itt is lehetőség van a 10%-os költséghányad alkalmazására (1000 forintos jövedelem esetén 900 ft az adó alapja).


Amennyiben ez a fajta jövedelem egy negyedévben eléri a 10 000 forintot, akkor az adott negyedévben szükség van adóelőleg befizetésére, és ezesetben is az éves SZJA bevallásban kell bevallanod ezt a jövedelmet.


Az a szabály itt is érvényes, hogy 1000 forint alatt nem fizetünk, tehát ha az adó mértéke (nem a jövedelem) nem éri el az 1000 ft-ot, elegendő a bevallásban feltüntetni és nem kell megfizetni.


A legális útja az internetes kérdőíves jövedelmeknek jelenleg ez.

2021. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na es ha ezt en mind figyelmen kivul hagyom, akkor hogy jonnek ra? Vagy a NAV atnezi minkeni bankszamlakivonatat es osszehasonlitja a bevallassal? Mert akkor jo sok idejuk van:D
2021. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!