Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha PayPal-ról költök, azt...

Ha PayPal-ról költök, azt látja a NAV?

Figyelt kérdés
Ha butaságot kérdeznék, előre is bocsánat. Az volna a koncepió, hogy elkezdtem (egyenlőre csak hobbiszinten) bányászni kriptovalutát. Ha átváltanám valós pénzre (dollár, euró, vagy akár forintra), és ott lenne Paypal-on az összeg, majd amikor online vásárolok (akár magyar cégtől, akár külföldről), azt onnan költeném el, akkor amiatt megcseszhet a NAV, hogy mégis honnan van? Vagy érdemesebb volna bitcoinra váltani, és abban tartani, esetleg ha lehetőségem adódan, onnan költeni? Mondom, nagyon kezdő vagyok, légyszi nagyon ne szidjatok le, ha hü.lye vagyok :D

2021. febr. 23. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nav kikéri a paypaltól a forgalmadat, akkor megkapják és látják. Egyéb esetben nem.
2021. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha átvezetem paypaltól bankszámlára? az szemet szúrhat, vagy csak ha sokszor van ilyen?
2021. febr. 23. 12:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"akkor amiatt megcseszhet a NAV, hogy mégis honnan van? "


A NAV-ot nem az érdekli, hogy honnan van a pénzed, hanem az, hogy nem adóztál utána.

Ha legálisan leadózod a nyereséget, akkor a kutyát nem érdekli, honnan van.

2021. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 igen, úgy értettem, csak a mi családunkban ezt így szoktuk mondani.
2021. febr. 23. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha a NAV elől akarod rejtegetni a pénzed, válassz valami e-wallet-et, amihez kártya is járés költsd onnan.

Itt viszont fennáll az a veszély (főleg, ha gyanúsan magas lesz az egyenleged), hogy váratlanul zárolják a számlád, és esetleg olyan iratokat kérhetnek igazolásul a pénz eredetéhez, amik Magyarországon talán nem is léteznek.

Zárolás amúgy Paypal-on is előfordulhat, ha valamiért gyanúsnak találják a pénzmozgást.

Előfordulhat, hogy hónapokig nem férsz a pénzedhez, vagy akár nem is fogsz többé.

Nem a NAV a legnagyobb gondod.

2021. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kiutalod a bankszámládra és ha mondjuk 2-3 milló akkor továbbítják a NAV nak amúgy.meg nem, ha rendszeres utalás jön akkor tudni fogják hogy neked PayPal fiókod van és lekérdezik azt is.

Pro tipp: Ne tarts túl sok pénzt PayPalon mert bármikor zárolhatják random és akkor buktad kb.



De szerintem ha mondjuk pár szár ezer forintról van szó akkor szard le, nem fognak ilyenek miatt lecsukni XD

2021. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"ha rendszeres utalás jön akkor tudni fogják hogy neked PayPal fiókod van és lekérdezik azt is."


Ez így nem feltétlen igaz. Az adóhivatal nem látja a számlán a pénzmozgást, ahhoz ki kell kérnie a banktól az adatot, amit csak alapos indokkal tehet. Nem nézegetik magánszemélyek számláit random módon.

A bank tehet jelentéseket szokatlan tranzakciókról, de rendszeres pénzbeérkezés Paypal-ról önmagában még nem minősül szokatlannak.

Alapból a banknak nem dolga ellenőrizni, hogy a beérkező összegek után adóznak-e vagy egyáltalán kell-e adózni.

2021. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ezzel tisztában vagyok, de amint kikéri mindenbe bele lát, látja hogy kitől jött utalás stb

2021. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"amint kikéri"


Miért kérné ki? Ahogy írtam, ahhoz alapos indok kell.

2021. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudom, de ha rendszeres utalás jön akkor a bank elküldi a navnak és így belelát
2021. márc. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!