Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBayen mi lesz ha egy 58...

EBayen mi lesz ha egy 58 dolláros cuccért 102 dollárt akar kijelentkezéskor fizettetni, én meg nem vagyok hajlandó és nem fizetem ki?

Figyelt kérdés

Tegnap este licitáltam egy figurára, 58 dollárig ment föl a licit, azzal nyertem meg. Eleve azért licitáltam mert a leírásban vastagon ki volt emelve hogy "FREE SHIPPING with USPS first class" - azaz ingyenes szállítás. A maximum bidem 60 dollár volt, az volt a felső határ, 58-cal nyertem. Erre kijelentkezéskor felszámoltat 22,1(!) dollár shipping díjat (mikor mint írtam az előbb azt írta free shipping), emellett további 21, 8 dollárt "Import charges" címen ami SEHOL nem volt a leírásban feltüntetve. Magyarul az 58 dollárért nyert figurám végösszege 102 dollár, azaz közel a duplája, több mint 30 ezer ft.

Biztosan nem fizetem ki, írtam is az eladónak hogy törölje a vételt.

De olyankor mi lesz ha nem hajlandó rá? Kinek lesz igaza? Hiszen elvileg a licit köti az embert, na de sem a 22 dollár szállítási díj nem volt benne (sőt ki volt emelve hogy free shipping - és nem volt odaírva hogy csak X országba, hanem explicit annyi volt hogy free shipping, le is screenshotoltam), illetve a 21 dollár import chargest sem említette sehol. Ergo nem olyan feltételekkel és áron lennék köteles megvenni, mint amennyire "szerződtem". Ha case lesz az ügyből, kinek lesz itt igaza? Eddig 100%-os az értékelésem, csak pozitívat kaptam, pedig kb 60-szor vásároltam eBayen, ez az első alkalom hogy ilyenbe belefutok. Mi lehet ennek a vége, ha az eladó tegyük fel nem jó fej és nem hajlandó törölni a rendelést? Bevasalhatják? Nincs kedvem több mint 30 ezret fizetni és nem is nagyon vagyok hajlandó.



2021. febr. 23. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Ebaynak kell jelenteni az esetet, ök intézkednek - ha tényleg bizonyítani tudod, hogy a hirdetés alapján csak az 58 dollár járnak akkor nem követhet többet az eladó. Persze, ha valahol nem feltünö helyen mégis fel volt tüntetve, hogy vannak rá plusz költségek, akkor köteles vagy fizetni.
2021. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A shipping szerint ha tényleg global free shipping volt a hirdetésben akkor ott neked fognak igazat adni.

Viszont az import charges az nem az eladó pénze, gondolom EU-n kívüli rendelésről van szó és olyan shipping methodot választott ahol ezt előre lehet rendezni, USA-ból ez nagyon jellemző (és amúgy iszonyú kényelmes, sőt, olcsóbb is mint a magyar VÁM-ra bízni a dolgot). Ebben is adhat igazat neked az eladó de akkor max elküldi sima postával te meg rákurjantasz itthon, ugyanis az 58$-os vételárra ~8500 ft-os VÁM-ot és ügyintézési díjat fogsz fizetni, ami ugye jóval több, mint 21$...

2021. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy akkor ne küldje el, hanem törölje a rendelést, nem volt feltüntetve hogy vámoltatni is akarja, mint ahogy a szállítási díj sem. Olyan nem játszunk hogy kétszer annyit fizessek valamiért amire free shipping meg ilyesmi van írva. Se itthon, se eBayen nem vagyok hajlandó vámot fizetni rá, úgy meg sem vettem volna.
2021. febr. 23. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Öööö te még életedben nem rendelték EU-n kívülről? Nem az eladó akarja vámoltatni, hanem KÖTELEZŐ vámoltatni az EU-n kívülről érkező terméket! Ez a törvény!
2021. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendeltem, USA-ból vettem csak vagy 30 dolgot, Ausztráliából, Kínából, UK-ból is (idén már ők se EU), egyszer se volt vám.
2021. febr. 23. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 22 EUR az értékhatár, ami felett fizetendő ÁFA. Az, hogy eddig megúsztad az a te szerencséd, semmi más (vagy csak alacsony értékű cuccokat vettél).


Az eladó jelen esetben teljesen szabályosan jár el, de a legnagyobb nyugalommal feladhatja úgy is, hogy tojuk rá aztán a magyar hatóságra bízza a vámkezelést. Ha olyankor megállítják és veled kifizettetik a 8,5K-t az sem az ő hibája lenne.

2021. febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én értem amit mondasz, meg azt is ha ez a jogszabály (tény hogy főleg ilyen 4-6-8 ezres cuccokat vettem eddig), de MIÉRT NEM VOLT AKKOR FELTÜNTETVE a leírásban hogy egyrészt vámköteles a cucc, másrészt miért hazudja hogy Free Shipping, ha 22 dollár? Ha ezt a kettőt odaírja, értelemszerűen nem is licitálok és nincs a cécó. Mindig elolvasom amit veszek, pont ezért örültem meg hogy "de jó, ez 60 dollárig még belefér és megéri". De nem 102 dollárért, annál kapok olcsóbban is tokkal-vonóval.
2021. febr. 23. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"MIÉRT NEM VOLT AKKOR FELTÜNTETVE a leírásban hogy egyrészt vámköteles a cucc"


Azért, mert minden országnak mások a vámszabályai. Gondolom nem várod el, hogy 194 országra bontva részletekbe menően leírje ezt valaki egy hirdetésben, hogy hol mennyi az annyi? Ezt a VEVŐNEK kell tudnia, hogy rá mi vonatkozik, ugyanis ez egy ÁLTALAD fizetenedő teher, tulajdonképpen az eladónak az ég világon semmi köze hozzá. Ahogy mondtam, az EBAY-től ez egy szolgáltatás, hogy el lehet a vám-ot intézni előre, hogy gyorsabb és kényelmesebb legyen a vevőnek.


A szállításban mint írtam, igazad van, ezt először meg kell reklamálni az eladónál, ha vele nem jutsz dűlőre akkor az ebaynél.

2021. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindegy, írtam neki hogy az extra terhek miatt legyen szíves törölni a rendelést (természetesen udvarias hangnemben), ha törli akkor nyert ügy, ha nem akkor majd lesz valami. :D
2021. febr. 23. 16:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!