Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki a spórolós a családban ?...

Ki a spórolós a családban ? Min spóroltok?

Figyelt kérdés
Valami tippek?
2021. febr. 23. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
A bátyám. A pénzen spórol
2021. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Én vagyok a spórolós, jellemzően az akciós újságok alapján vásárolok, több élelmiszerboltban. A rezsin annyira nem lehet spórolni, de nem égetem napközben a villanyt és a vízfogyasztásra is ügyelek (nem fürdünk minden nap tele kádban, hanem zuhanyzunk stb) Az esetek 98%ában főzünk itthon, nem rendelünk. Felesleges ruhákat nem vásárolunk.
2021. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Keresztanyám mindenen. Én nem tudok, addig húzza a zsebemet míg elverem mindenem. Pedig már nem vagyok fiatal.
2021. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

kaján,

.

2021. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Én vagyok spórolós, hasonlóan csinálom, mint a 2. hozzászóló. Nem veszek felesleges cuccokat, ruhákat, kütyüket, mindig nézem mi az akciós. Nincs ételrendelés, mert jól főzök, csak házikoszt van.
2021. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Kaján, benzinen nem spórolok. Ha kell, akkor kell. Minek idegeskednék még ezen is. Viszont minden kaja elfogy, nem dobunk ki semmit. Amin szoktam spórolni, hogy soha nem veszek cigit, piát, szarságokat pl. Giccseket, felesleges kacatokat, díszeket, ezen kívül ingyen programok, szabadstrand, mozi max 1-2 szer egy évben.

Nincs is problémám a spórolással.

2021. febr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Férjem. Mindenen. De még jó,mert én meg szórnám ( a gyerekre meg kajára). Magamra sosem költöttem sokat, alacsony fogyasztású vagyok. :D
2021. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Már nincs mire, nincs hova hátrálni nekem. Szórom ezerrel.
2021. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos összeget elrakok hónap elején mintha nem lenne. Ez megy a tartalékba. Utána fizetem a kötelezőeket.

Legtöbbet az ételen lehet. Akciós újságok, boltban a kedvezmények keresése. Ha valami olcsó akkor az köre építem aznapi menüt. Liszt, olaj egyéb tartós élelmiszerből veszek ha olcsó többet.

Több napra főzök, ételt nem dobok ki. Egy példa: Ha sok lett a rizs de a sülthús elfogyott akkor másnap rakott rizs van, rizses hús, töltött paprika. Vagy pl. A kenyérből a kilós éri meg a legjobban, de az nem fogy el így felét már meg étel után lefagyasztom. Ha mégis megmarad pékárú és már kemény akkor lehet belőle pl. Guba, fasirt, bundáskenyér, reggelire pirítós vagy krém levesbe kruton (pl, egy idényzöldséggel nem csak finom de olcsó is)

Ritkábban járok nagybevásárlásra nem sok kicsire, így kevesebb az impulzus vásárlás.

Pékárút este éri meg venni pékségben zárás előtt, zöldséget zöldségesnél, pl. Sokszor ásnak olcsóbban csúnyább zöldséget ami elkészítve ugyanolyan jó mint a hibatlan.

Ruhából, műszaki cikkekből mindig olyan minőséget veszek ami évekig kiszolgál nem nagyon olcsó rosszakat, de nem is a legdrágábbakat inkább úgy fogalmazok, hogy az ár értek arányt tartom szem előtt.

Autót nem indítok feleslegesen, busz, séta, bicikli. dolgozni többen járunk egy városba.

Nyilván akkor ég a villany ha kell, akkor folyik a víz a csapból. Akkor mosol ha megtelik a mosógép de gondolom ezek alap dolgok.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Én. Élelmiszeren és háztartási cikkeken menütervvel és listás online vásárlással.
2021. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!