Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek rosszul használják...

Az emberek rosszul használják a bitcoint?

Figyelt kérdés

Informatikus vagyok, az egyetemen tanultam a bitcoinról is, bár hozzá kell tegyem a gazdasági vonatkozása nem világos számomra.

Amit eddig le tudtam szűrni, hogy a bitcoin egy "játékpénz" , aminek tudtommal egyetlen előnye, hogy a bitcoin pénzmozgást lehetetlen visszakövetni.

Ez mind szép és jó, de erre csak akkor van ugye szükség, ha valaki valamiért titokban akar pénzt utalni: megveszi valódi pénzzel a bitcoint, átutalja haverjának, aki max. 1 héten belül visszaváltja valós pénzre.

Befektetésre viszont normál esetben értelmetlen bitcoint venni: az igaz ugyan, hogy a bitcoin véges, de ha a fent leírt módon csak átutalásra használom, akkor mindegy mi az árfolyam. Viszont pont emiatt ha valaki befektet és nyereséggel eladja, akkor azt az új belépők fizetik ki. Olyan mint egy piramisjáték. Még nagyobb probléma, hogy ha jól èrtem ha a bányák leállnak, akkor se ki se be: se bitcoint eladni, se bitcoint venni nem tud senki. Ès nem tudok garanciáról hogy miért ne állhatnak le a bányászok (akik ha jól tudom titkosítják a tranzakciókat).

Mi a véleményetek, így van, vagy van még valami plusz a bitcoinban ami elkerülte a figyelmemet?



2021. febr. 24. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Véges sok lesz belőle. 21 millió darab és vége. Sőt elég sok már most el van veszve, szóval a szűkös kínálatra lehet játszani és mint ilyen ha azt gondolod, hogy később jelentősen megnövekszik iránta a kereslet akkor fogadhatsz arra, hogy az értéke is növekedni fog, így befektetésnek is működhet/működik.


Amúgy meg nem "csak" pénzmosásra jó. Sőt a teljes tranzakciós lánc nyilvános, hogy azt adott "érme" mikor melyik című pénztárcában volt.

2021. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem befektetés, hanem spekuláció. A kettő nem ugyanaz. Nem értéket látnak mögötte, hanem arra játszanak, hogy lesz majd később valaki, akinek még drágábban el tudják adni.
2021. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy véges a száma, ám nem a mi életidőnkben. Az utolsó felezés ugyanis jelenleg 2140-re várható.


Persze, ha a kereslet gyorsabban növekszik, mint a darabszám, akkor az árfolyam emelkedik.

2021. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy soká lesz meg a 21M, de már most 18,637,299 BTC van. Szóval olyan nagy ugrás már nem lesz a keresletben.


@op: a bányászat teljesen másról szól. Sokan, sok helyen leírták már jobban mint én tudnám 3 mondatban. Olvass megint utána.

2021. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

*kínálatban


De, hogy legyen kis hozzáadott érték is a hozzászólásban, itt egy link:

[link]

2021. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Amit eddig le tudtam szűrni, hogy a bitcoin egy "játékpénz" , aminek tudtommal egyetlen előnye, hogy a bitcoin pénzmozgást lehetetlen visszakövetni."


És még ezt is rosszul tudod. A bitcoin nem anonim, nagyonis visszakövethető. A Monaro például anonnim. Emellett ez sem kevésbé "játékpénz", mint a klasszikus pénz, a különbség csak annyi, hogy nem áll mögötte egy állam nemzeti bankja.


"Befektetésre viszont normál esetben értelmetlen bitcoint venni"


Hosszútávú befektetésre valóban az. Rövidtávúra viszont nagyon is alkalmas.


"Viszont pont emiatt ha valaki befektet és nyereséggel eladja, akkor azt az új belépők fizetik ki."


És ez miben is volna más, mint egyéb deviza vagy részvény adás-vétel?

2021. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

6. A részvények vagy egy ország pénze mögött valódi érték is van. A részvények mögött ott van a vállalat vagyona, ingatlanai, gépei, előállított különböző javai. Az országok pénze mögött is ott van fedezetként az egész ország vagyona, a megtermelt javak, a GDP, az országban található értékek.


A bitcoin mögött nincs semmi ilyesmi.


Szerintem ez elég jól megfogható különbség.

2021. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak kapisgalod a dolgokat.


Jatekpenz... Hat nem mondanam, en szemely szerint milliokat utalgattam rajta olcsobban mintha bankba utaltam volna


Nem lehet visszakovetni... Mar dehogynem, a bitcoin szudo-anonim nem teljesen anonim. Nagyon de nagyon nehez bitcoin-nal ugy uzletelni hogy ne tudjak rolad ki vagy. ( Pld atmnel video keszul rolad, tozsdere a neveddel regisztralsz... )


Piramisjatek... Olvass meg rola mert nem erted hogy mi egy piramisjatek, vagy nem latod meg hogy mekkora dolog a bitcoin


Enis informatikus vagyok, 2017 ota minden penzem ebbe fektetem es eleg sokat kerestem mar bitcoinnal, kozbe meg idom is volt utananezni...


Nem tudon nektek egyetemen mit tanitanak, ajanlom figyelmedbe a youtubeon az MIT open courses cryptocurrency-t

2021. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8. A gyerekkori legjobb barátom is informatikus, ő pár hete több tízmillió forintot keresett a GameStop részvényekkel, mert a redditen benne volt abban a befektetői subredditben, akik annak felnyomták az árát.


De attól, hogy érdekel a téma és sok pénzt kerestél vele, még nem értesz a közgazdasághoz, mikro-, makroökonómiához, vállalati pénzügyekhez, befektetésekhez ugyanúgy.

Ugyanúgy te is meg lennél sértődve, ha valaki úgy osztaná az informatikáról az észt, hogy nem ez a gyakorló szakmája, vagy nem foglalkozott már vele minimum párezer órát megismerés szintjén.

2021. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8as vagyok

9 es, az a jo a hires neves kozgaz tudasu emberekben akik tanacsot adnak hogy a kedves kis diverzifikalt portfoliojukkal eves kb 10 szazalekot hoznak ossze...

Bitcoinon en az elmult 4 evre eves 200 szazalekot csinaltam. Ne haragudj de nem fogok felnezni egy kozgazasra se csak ha nagyobb hozamot tudnak felmutatni es ha szolnak is a befekteteseikrol masoknak...


Amugy meg enis benne vagyok a gamestopba, most 450 szazalekon all a befektetesem...


Szerinted ha kozgaz kell ahhoz hogy okosan fektess be es sok penzt keress akkor sok sikert, tanulj es csinalj azt amit akarsz. En csak leirtam hogy a bitcoinon lehetett eddig is keresni, ezutan is lehet majd, es nem kell szofisztikált elemzonek lenni hozza...

2021. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!