Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a TBSZ számla lejár akkor...

Ha a TBSZ számla lejár akkor a részvényeket el kell adni?

Figyelt kérdés
Ha lejár az 5 év, akkor mi történik a részvényekkel? El lesznek adva piaci áron? Nekem el kell adnom előtte őket? Átkerülnek más számlára?

2021. febr. 24. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Lejárat előtt nyilatkozhatsz, hogy mi történjen velük:


- átkerülnek a normál értékpapír számládra (nem adják el, ott marad a részvény, de onnantól adóköteles, mintha akkor vetted volna)

- átvezetik egy frissen nyitott TBSZ-re

2021. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Ez esetben nagyon úgy látom, hogy ha dividend growth investinget szeretnék csinálni, akkor túl sok plusszot nem nyújt a TBSZ számla, még lehet hátráltatna is, mert az osztalékok nem egy számlán lennének és nehezebb lenne újra befektetni őket.
2021. febr. 24. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán beutalhatod az osztalékot az aktuális TBSZ számládra. A forrásadót nem úszod meg így, de a szocho-t és SZJA-t igen.
2021. febr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A TBSZ adómentességet nyújt. Ennél kevés komolyabb előny van.


A befektetést ugyanis nyereségedet ugyanis a költségek és az adó rombolják a legjobban.


Azt hogy érted, hogy nem egy számlán lenne az osztalék?

Mert az osztalékot ugyanúgy a TBSZ számlára kapod, abból meg évente lehet 1db, tehát ha van 100 részvéned TBSZ2021-en, és 100 TBSZ2022-n, akkor valóban két helyre mennek az osztalékok, de jellemzően ez nem szokott gondot okozni az újra befektetésnél.


Persze, ha annyira pici az osztalék hozamod, hogy abból még 1db részvény sem jön ki, akkor valóban lehet probléma, de ilyen pici összegnél az adó is filléres lesz, így kb mindegy.

2021. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, ezt hogy érted?

Ha jól tudom akkor osztalék 15% adó + SZOCHO, 15% alapból le lesz vonza, SZOCHO-t bevallásnál kell.

Részvényekre meg SZJA + SZOCHO, ha nem ETÜ, viszont magyar brókernél mind ETÜ-nek számít nem? Tehát csak SZJA lenne. Szóval TBSZ számlával a részvények eladásáért fizetendő SZJA-t spórolnám meg (ami elég jó), viszont osztalékra nem lenne adómentesség. Persze, ha jól tudom, ha van egy bizonyos éves keresetem akkor SZOCHO-t sem kell már fizetnem, szóval marad 15% az osztalékokra, de az TBSZ számlán függetlenül.

De valaki javítson ki, ha tévedek.


4.:

Igen, emiatt gondolkodtam, hogy eleinte elég kicsi lenne a hozamom, csak ha nem TBSZ számlán kezdem el akkor meg nem tudom már arra átvinni a részvényeket. Majd kitalálok valamit.


Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 25. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:
A TBSZ-en az oszalék is telejsen adómentes.
2021. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen, mert külföldi részvények osztaléka esetén a kibocsátó ország által felszámolt forrásadót így is le fogják vonni. A sima SZJA-t és szocho-t viszont nem.
2021. febr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy öt év után is adómentes legyen a részvénybefektetésed, lejárat előtt meghosszabíthatod újabb öt évvel a TBSZ-t. Ilyenkor gyűjtőév sincs.

Ha hosszú távon takarékoskodsz, akkor érdemes minden évben új TBSZ számlát nyitni és arra befizetni, ott befektetni.

2021. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!