Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmagyaráznátok, hogy lesz a...

Elmagyaráznátok, hogy lesz a vám kezelés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég sokat aliexpressezek, többnyire kis apróságokat szoktam venni. Most hallottam arról, hogy júli 1től már minden vámköteles lesz, de ez pontosan mit jelent? (Nézzétek el kérlek a tudatlanságom, nem értek hozzá.) Mennyi lehet a vám egy kb 1500-2000 Ft-os terméknél, és ezt hol fogom megtudni? Csak ha megérkezik az országba, vagy fel lesz tüntetve az alin is? És ezen felül kell majd 3500 Ft-ot fizetnem a vámkezelésre?

2021. febr. 27. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha minden tételt vámkezelni kell akkor nem éri majd meg közvetlenül kínából rendelni mert ha vámot nem is kell fizetned a vámkezelési eljárásnak költségei vannak ami egy párszáz forintos terméknél a termék árának többszöröse is lehet.

Mivel a vámkezelési kötelezettség uniós irányelv kérdés hogy a többi unios ország mikor vezeti be.

Az aliexpressnek most is vannak európai raktárai. Várhatóan ezeknek a raktáraknak bővülni fog az árukínálata és az onnan rendelt termékeket már nem kell vámkezelni.

2021. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most megint egy hatalmas butaságot fogok kérdezni, de ha mondjuk júni 30-án adják fel a rendelésem(szóval nem akkor rendelem meg, hanem akkor lesz "shippment accepted by airline") az már vám+áfa köteles lesz kínából? Szóval június közepe fele érdemes lenne leállni a rendelésekkel, vagy bele fér még a június vége? :)
2021. febr. 27. 01:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar hatóságokat messze nem érdekli mikor adta fel a kínai a csomagot.
2021. febr. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Most hallottam arról, hogy júli 1től már minden vámköteles lesz"


Nem egészen így van, nem jól hallottad:

2021. júl 1-étől megszűnik a 22 euro alatti termékek ÁFA MENTESSÉGE, azaz MINDEN TERMÉKRE 27% ÁFÁT számolnak - ezáltal ugye vámkezelés alá kell venni.

Tehát ha Te veszel egy 5 ezer ft értékű terméket, arra gyorsan felszámítanak még 27 % ÁFÁ-t, így 6350 ft lesz ééés, mivel vámkezelni is kell, nagy valószínűséggel még a 3000 ft körüli vámkezelési díjat is felszámítják. NEM A VÁMOT, hanem a vámkezelést. a fent leírtak miatt az 5 ezres áru így közel 10 ezerbe fog "fájni"

A 150 euró alatti áruk továbbra is vámmentesek maradnak.


Az meg teljesen mindegy, hogy mikor adták fel: júl. 1-étől az országba beérkező csomagokat már így kezelik.

2021. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Valószínűleg ez másként lesz megoldva, úgy olvastam, hogy a kínai webshopban már az áfás árat kell majd fizetni, így nem lesz egyedi vámkezelés.
2021. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, igen, azt én is olvastam, hogy ha az eladó kér valami kódot, hogy a termék árával együtt az ÁFÁ-t is leszámlázza, akkor nem kell vámkezelés.

Meg az is lehet, hogy a vámkezelést majd nem számítják fel, csak az ÁFÁ-t.

Meg az is lehet, hogy európai raktárakat állítanak majd be, még többet, ahonnan majd nem kell ÁFÁ-t fizetni, stb.


Sok mindent hallani, de én azt írtam le, ami JELENLEG a helyzet, az állás. A NAV honlapján is el lehet olvasni. hogy mi lesz 2-3 hónap múlva, azt senki nem tudja...

(4-es voltam)

2021. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2021. febr. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!