Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlettel kapcsolatban...

Albérlettel kapcsolatban ilyenkor hogyan kell eljárni?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet az, hogy tavaly mikor bejött a covid, én néhány hónapra elvesztettem a munkám, ebben az időszakban az albérletem tulajdonosa azt mondta, elég ha a rezsit fizetem a helyzetre való tekintettel. Nagyon hálás voltam/vagyok neki, azóta rendeződtek a dolgok és már ugyan úgy rendesen fizetek mindent az elmúlt hónapokban. Viszont akkor nem beszéltük meg pontosan, hogy hogy legyen, én próbáltam tisztázni vele, hogy majd utólag letörlesztem vagy levonja a kaucióból, de gyakorlatilag nem válaszolt, csak nyugtatgatott, hogy ne aggódjak nincs baj... most viszont el szeretnék költözni (a lakással van problémám amin sem ők sem más nem tud javítani sajnos), és mivel nem beszéltünk meg konkrétat, így nem tudom, hogy mire számítsak. Gyakorlatilag 4 hónap volt amiből 2 hónapig nem fizettem bérleti díjat +2 hónap amikor a bérleti díj felét tudtam fizetni. Ha költözni akarok, akkor ezt előbb le kellene törleszteni, vagy "elég" ha nem kérem vissza a 2 havi kauciót? Nyilván vele fogom ezt megbeszélni, csak érdekel kívülállók mit gondolnak, mert az egyik barátnőm azt mondta, hogy kérjem vissza a kauciót és szerinte nem tartozom neki, mert a covid miatt egy gesztus volt hogy nem kellett fizetnem és más főbérlők is így jártak el, pl az övé is és neki sem kell utólag kifizetnie... de én meg nyilván nem szeretnék senkinek az adósa maradni. Szerintetek?

2021. febr. 27. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem szolj neki h koltozni akarsz es utána biztos megtargyaljatok
2021. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű, a kérdés nem erre irányult :D hanem hogy kívülállóknak mi a véleménye vagy tapasztalata, mert az ismerőseim nagyon másképp látják a helyzetet. :)
2021. febr. 27. 16:56
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a korrekt, ha nem kéred vissza a kauciót.
2021. febr. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Önzetlen segítség már ennyire nem létezik? Amúgy igen, én se szeretek tartozni senki felé, meg megpróbálom viszonozni a szívességet, de ha azt mondja a tulaj, h nem kell neki mondjuk akkor kérd vissza nyugodt szívvel. :) én vissza adnám.
2021. febr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha azt mondja, visszaadja, akkor igen, önzetlenül segített, és ez rendes tőle. De nem a te tiszted eldönteni.
2021. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

4es....

Krisztus koporsóját se vitték ingyen aranyom!

Kiadom a lakásom AZÉRT mert bevételt akarok belőle... ez nem a karitasz... ez üzlet.

2021. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megoszlanak a vélemények... :)

Nyilván nem akarok tartozni, azzal kalkulálok, hogy a kauciót nála hagyom. De egyébként szerintem az lett volna a legtisztább ha akkor nyitott lett volna egyértelműen megállapodni, hogy ne maradjanak kérdőjelek. :) ettől függetlenül nagyon hálás vagyok neki, remélem hozzá hasonló jófej tulaj lesz a következő főbérlőm is.

2021. febr. 27. 18:57
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

" a legtisztább ha akkor nyitott lett volna egyértelműen megállapodni, hogy ne maradjanak kérdőjelek. :"


Ezt akkor kellett volna erőltetned. :)


Egyébként teljesen egyetértek az 5-ös válaszolóval. Ezt majd Ő dönti el, hogy eltekint felőle végül mégis vagy sem. Reménykedj benne, hogy igen...

2021. febr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Erőltettem, de ignorálta a kérdést. Eleg erős személyiségű nő és már rettentő hülyén éreztem magam, hogy kérdezem újra és újra, de nem válaszol érdemben. Mikor nem volt munkám, azt is felajanlotta, hogy visszaadja a kauciót, nehogy pénz nélkül maradjak, ezt nyilván nem fogadtam el. Egyébként jóban vagyunk és részemről nem gond, ha megtartja a kauciót. :) csak meglepett, hogy ahány emberrel erről beszéltem, mindenki máshogy látta. De majd vele megbeszélem, értelem szerűen. :)
2021. febr. 28. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt vedd mindig alapul, hogy "jár neki", ne azt, hogy egyesek miként látják ezt a szitut.

Majd ha akar, Ő lemond nagyvonalúan a pénzéről. Ha nem akar, akkor pedig kénytelen vagy rendezni vele.


Ebből indulj ki! :)

2021. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!