Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnak alkalmazni ha a régi...

Tudnak alkalmazni ha a régi munkahelyemen még semmilyen papírt nem kaptam?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, a szerződésem így holnap szűnik meg és március 1.én folytatódik a munkaviszonyom az új helyen de a munkáltatóm nem adott semmilyen papírt pedig vinnem kellene hétfőn, főleg a tb kiskönyvet mondták és a kilépő papírokat. Azt ígérték postázni fogják de még nem készültek el a papírok. Most mi lesz?

2021. febr. 27. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen tudnak, tb kiskönyv elvesztése esetén se lehet probléma. Igazolványaid megvannak, akkor csak az adatok kellenek.
2021. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnának? Majd ha megkapod, akkor utólag leadod az új helyen azt, amit kérnek.


Gondolj bele, ha nem így lenne, akkor azok, akik soha nem kapták meg a kilépő papírjukat (vagy csak hosszú idő után hatósági ráhatással), soha nem tudnak elhelyezkedni sehova? Ugyan már!


Ez nem lehet kizáró ok. Amelyik munkáltatónál az, az nem ismeri a jogszabályokat, és jobb ha kirúgja a HR-es alkalmazottját alkalmatlanság miatt. :)

2021. febr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy létezik többes jogviszony. Ez annyit jelent, hogy egyszerre van több helyen is munkaviszonyod. Ott konkrétan kilépő papírok sincsenek, hiszen úgy létesítesz újabb munkaviszonyt, hogy nem lépsz ki a másik munkahelyen.
2021. febr. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!