Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3db 12grammos érme postázása...

3db 12grammos érme postázása normál ajánlott levélként mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Megnéztem a posta oldalán 50 grammig 630ft. 51 grammtól 915 ft Viszont nem tudom becsomagolva levéllel együtt ez hány gramm lehet.


A kérdésem az hogy a 3db 12 grammos tehát összesen 36 grammos érme becsomagolva, betéve egy ajánlott levélbe kijön e 50grammig szerintetek?


A feladó azt mondja hogy 915 ft a posta díj de szerintem becsomagolva is ( kis papircetlibe csomagolva, beragasztva a levélbe) 50 gramm alatt kell lennie a levélnek. És így szerintem csak 630 lenne a posta nem 915.


Mi a véleményetek? Köszönöm ha válaszoltok



2021. febr. 27. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Az a vélemény hogy ha sima levélbe küldi, akkor ne lepődj meg ha véletlen "elveszik" valahol a levél a postán, a posta pedig mossa kezeit.
2021. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy bubis borítékban küldi, hogy ne sérüljenek az érmék? Úgy már 50 gramm felett lesz.

De a borítékon úgyis látod majd, mennyibe került.

2021. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Tehát 285Ft a vita tárgya. Úgy látom, valakinek bejött az élet és kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problémád az életben, őszintén.
2021. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondok egy tök jó megoldást. Ajánlott postakész boríték. Ennél a súly nem számít csak a méret.
2021. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es is jó ötletet mondott, de ha nincs az eladónak otthon postakész borítékja, akkor azért nem várható el, hogy 2x menjen a postára (egyszer megvenni, egyszer feladni). Nem, nem lehet egyszerre megvenni és feladni, ugyanis nem "bénázhat", csomagolhat, címezhet, ragasztgathatja ott a borítékot az eladó, ugyanis a járvány miatt csak addig lehet bent tartózkodni, amíg feladja az ablaknál. Azt meg ugye mégsem várhatjuk el, hogy az utcán újból sorban állva, a levegőben végezze ugyanezt. Ez így, ajánlott postakész 650 lenne, de mint írtam, nem biztos, hogy járható út.


Kérdező, igen, igaza van az eladónak, ahhoz ugyanis, hogy ne szakadjon ki a boríték a pénzérméktől - és ne is látszódjon át, mert ugyebár pénzt nem is szabad hivatalosan levélben küldeni - szóval ahhoz, hogy BIZTONSÁGOSAN odaérjen a pénzed, bizony normálisan be kell csomagolni, akár kartonlapok közé fogatva (hogy ne látszon át) és igen, azzal átlépi az 50 gr-ot.


Azért egy dologba gondolj bele: megérné neked, hogy elküldje 650-ért, aztán menet közben kiszakad vagy kiveszik a pénzt és kapsz egy üres borítékot? Én már jártam így.

Szerintem Te is szeretnéd megkapni azt a pénzt, tehát ne akard az eladót bizonytalan csomagolási módra késztetni. Sajnos ez van, ennyibe kerül a posta :-(

2021. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Ekkora szarrágást...
2021. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs ilyen, hogy ki kell mennie erre az időre. Konkrétan sokszor megcímezni is segíteni kell, mert sokan nem tudják. (Sajnos)

Sokan jönnek be, akik ott vesznek borítékot és nem kell újra kimenniük, ez hülyeség.


De szerintem bubis boríték sem lehet 14g, h túllépje az 50-et.


Nyílván bele kell tennie valamibe, én sem adnám fel simán borítékban.. de pénzről nincs szó csak érméről.. lehet az egy verseny után kapott érme is. 😂

2021. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!