Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Autósiskola emelhet menet...

Autósiskola emelhet menet közben? Ez nem fogyasztó megtévesztése?

Figyelt kérdés

Ismerősömék vettek egy fix árú "biztosra menj" csomagot az egyik autósiskolánál részletfizetésre ami alapból 10 órával többet tartalmaz a kötelezőnél.

Ismerősöm még az órák felét sem vezette le, erre az iskola az oktató visszajelzése alapján 2 ezer forinttal akarja emelni a még hátralévő óradíjakat 5 ezerről 7 ezerre.


Nem jogellenes ez?



2021. febr. 27. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Meg kell nézni, hogy mit írt alá. Tippre azt gondolom hogy megtehetik. De +40%?!? Mindenkinek? Mindenre? Nagyon furcsán hangzik.
2021. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De utólag emelni valamit ha egyszer már szerződést írt alá egy összegről, az mégis hogyan?


Én mondtam neki, hogy kérje ki az eddigi számlákat akkor, meg hogy adják írásba az emelést, és csak azután utaljon át, bár a legjobb lenne a kp-zna és azonnal számla róla!


Én a helyében utólag perre vinném, szerintem ez fogyasztó megtévesztése!

2021. febr. 27. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy adott csomag lényege, hogy kedvezőbb/ több szolgáltatás van benne x összegért. Mintha ezeket külöm külöm fizetnéd.
2021. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződésben benne van hogy emelhet akkor nincs mit tenni. Most az összes iskola emel. Egy pár elkezdte a többi meg utánozza. Akinek nincs jogsija az még most csinálja meg. Pár éven belül 500-600 ezer is lehet egy jogsi. Ha így haladnak az árak.
2021. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Pár éven belül 500-600 ezer is lehet egy jogsi."


Nekem most is lesz annyi kb -) Eddig 300+nál tartok, 36 óra levezetve. Vizsgadíj+maradék órákkal 500 felett fog megállni (6000 a vezetés óradíja).

2021. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva: megteheti, ha benne van a szerződésben (jó eséllyel benne van, hogy a díj emelkedhet).
2021. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Hát Igen, a legtöbb ember nem tudja 30 órából megcsinálni sajnos. Ahol tudnak ki csesznek veled. Szóval pár év múlva akár 1 millió is lehet egy jogsi vagy ha annyi nem is de megközelítheti.
2021. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Update:


A szerződésben van emelés említve, de nem ennyi, és azóta ez a "csomagjuk" meg lett szüntetve.


Szerintetek?

2021. márc. 1. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!