Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az arany hosszútávon tekintve...

Az arany hosszútávon tekintve biztosan nem lehet bukó befektetés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az árfolyam néha fel, néha le. Viszont az aranynak az értéke az mindenképpen marad? Kicsit ingadozik, viszont alapvetően értéktartó és az is marad? Hosszútávon, pl 20 év alatt meg elvileg biztosan több lesz mint manapság?


Pontosan miért értékes ennyire? Oké, különleges anyag és nicns belőle bármennyi, na de ez önmagában elég?



2021. márc. 2. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem feltetlen, nezz ra erre:

[link]

2021. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fsms ***** válasza:

Egyszerű igen/nem választ adni nem lehet.

Az arany árát rendszeresen manipulálják bankok, egyéb intézmények.

[link]

De ha ránézel, sok más cikket is találsz, ahol milliárdokra büntettek bankokat USD Ben.

Tehát , ha valakiknek érdeke fűződik az arany árának csökkenéséhez akkor csökkenni fog...

2021. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó de azt én is tudom, hogy csökkenhet. Viszont alapból biztosan érték marad nem? 1980 ban alacsony volt, 2000 re visszament, amúgy meg őrzi az értékét nagyjából, csak néha fel néha le. Erre mondom azt, hogy tutira megmarad az értéke csak ingadozik. VIszont ha a készlet már nagyon csökken, akkor tutira nőnie kellene nem?
2021. márc. 2. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat 0-nal tobbet fog erni, de azzal nem mesz sokra, ha most 2000 dollar, 20 ev mulva meg lehet 400 lesz.


20 evre elore megjosolni az arfolyamot lehetetlen. Diverzifikalj, ne rakj mindent aranyba, de abba is rakhatsz valamennyit. Viszont vannak koltsegei (tarolas, a fizikai arannyal be is tudnak csapni stb.)

2021. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy biztos. Lehet 19 év mulva feltalálnak egy eljárást amivel olcson előállitható lesz, és nullázták is a megtakaritásod.
2021. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg az aranyat eladjak es bitcoin vesznek belole. Ezert az elobbi ara csokken az utobbi ára nő
2021. márc. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

100 éve 22$ volt egy uncia, most meg 1800 körül, és 2300-2500 előrejelzést olvastam épp ma.

De csakis a fizikai, megfogható arányban érdemes gondolkodni.

Ha nincs valami tuti széf otthon, akkor bérelni kell, ami nagyon minimum 15 ezer évente, de inkább több.

2021. márc. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!