Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez tényleg ilyen jó üzlet?...

Ez tényleg ilyen jó üzlet? Hol a hiba benne? Tényleg létezik szinte ingyen pénz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra. Édesapám párja újévi fogadalma az volt, hogy lefogy és életmódot vált. Egyik barátnője bevette a Biocom nevű cég MLM rendszerébe. Ez a cég különböző fogyasztószereket, táplálékkiegészítőket és hasonlókat árul. Olvastam róla jót is, rosszat is én nem a termék hatékonyságát akarom megkérdőjelezni. Ehhez az életmód váltáshoz január közepén létrehozott édesapám barátnője egy fogyás, egészséges életmód témájú Facebook csoportot, ahol a termékeket reklámozza, tapasztalatokat oszt meg. Újév után nyílván sok ember vevő erre, egyébként meg nem egy ilyen csoportot lehet találni, nincs benne semmi forradalmi (szerintem). A napokban a csoport elérte az 500 főt. Nekem ez nem tűnik olyan soknak, irányítottam már 20 ezer fős Facebook csoportot, ahol ugyan nem akartam eladni senkinek semmit, de így is meglepően kevés interakciót értünk ott el, bármennyire is próbálkoztunk nyereményjátékokkal, kvízekkel és hasonló. Szóval az aktív tagok száma itt sem tűnik soknak. Mindezekkel szemben a hölgy olyan biztos jövőt lát az egészben, hogy a teljes állású munkahelyét lecserélte, már csak fél állásban dolgozik, mellette Biocom-ozik. Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel, ami ennyi idő-energiabefektetés mellett nekem meglepően soknak tűnik. Bevonta apámat is, akinek már állítólag úgy, hogy szinte semmit nem csinált már van 40 ezer forintja a rendszerben. Nem tudom, hogy ezt a pénzt már kézhez is kapták-e, nem irigykedem, egyszerűen csak kíváncsi vagyok arra, hogy ez valóban ilyen könnyen megy, vagy pedig van valami rejtett bukkanó az egészben. Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára és tudom, hogy van ebben tapasztalata. Számos könyv is született már a témában. Ezért is tűnik nekem hihetetlennek, hogy most akkor valóban működik-e ez az egész, ráadásul ilyen könnyen. Várom a válaszotokat! Köszönöm!

2021. márc. 6. 22:07
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
78%
ha mukodne mindenki ezt csinálná
2021. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az interneten viszonylag egyszerű pénzhez jutni. Rengeteg módszer létezik, sokukba csak időt kell fektetni, pénzt nem feltétlen. Az MLM is lehet egy ilyen módszer, ha picit megbolondítjuk az egészet: Youtube videók, Facebook csoportok, egy kis SEO, kevés marketingtudás, amit online megszerezhetsz. Akár blackhat módszerekkel is vagyont lehet keresni. A túlsúly a 21. században a legnagyobb egészségügyi probléma, szóval sima ügynek tűnik.
2021. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
68%
Az a lényeg, hogy haladj a korral. Egy dolgot mindenképpen ki kell használni, ez pedig az influencerekkel való együttműködés. Sokan követik őket, napi szinten figyelemmel tartják az életét, nagyon egyszerű egy terméket eladni velük.
2021. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
57%
#1 ja
2021. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
74%
Az meg a pláne, hogy a pandémia idején sokat gyengült az emberi pszichika, úgy általánosságban. Az emberek meghíznak, kövérnek gondolják magukat és az interneten vásárolnak. Jó szöveggel, beetetéssel bármit az emberekre sózhatsz, főleg, amikor gyengébb emberekről beszélünk. Tökéletes időszak az ilyen fogyós cuccok eladásához.
2021. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ezt nagyon egyszerű eldönteni:


-"Elméletileg már 200 ezer forint körül keresett ezzel"

-"Bevonta apámat is...már van 40 ezer forintja a rendszerben"


Járj utána a dolgoknak. Mivel ők közeli ismerőseid, nyugodtan elkérheted tőlük a banki átutalási bizonylatot. Ha nincs takargatnivalójuk, akkor valószínűleg meg is fogják mutatni neked, az MLM-ben ez az egyik legjobb reklám.

Ha apukádnak még csak a rendszerben van a pénz és még nem utalta át, az valószínűleg azt jelenti, hogy még nem váltotta ki a vállalkozóit. Miután megteszi, át fogják neki utalni, az a pénz már az övé.


-"Az egész MLM rendszertől eddig engem óva intett egy csomó ember, akinek adok a szavára..."


Ha az apukádnak és az ismerősének valóban működik a dolog, akkor talán mégsem kellene annyit adni annak a csomó embernek a szavára. Abban viszont igazuk van, hogy körültekintően kell MLM céget választani.

2021. márc. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
6-osnak üzenem, hogy nem, nem kamu kérdés, elég sz@r reklám lenne, ha tényleg az lenne vele a cél. Nemhiszem, hogy túl sokan végigolvasták.
2021. márc. 7. 09:06
 8/60 A kérdező kommentje:
Valóban elkérhetném tőlük az igazolást az átutalásról, de nincs velük annyira jó kapcsolatom. A kérdést azzal a céllal tettem fel, hogy megtudjam, hogy mi a titka az egésznek. Nagy tapasztalatom van Facebook csoportok adminisztrálásában, évekig beleöltem napi 1-2-3 órát valamint nem kevés pénzt. A siker csak évek után jött, de így sem kerestünk vele konkrétan semmit (nem is ez volt a cél), de több tízezer főnél is nehéz volt elérni olyan érdeklődést, amilyet szerettünk volna. Pedig oda nem volt mindenki meghívva ismerősök által, csak olyan emberek léptek be, akiket érdekelt is a téma. Ezért hihetetlen nekem, hogy 500 főböl lehet keresni szűk 3 hónap alatt 200 ezer forintot. 20% - os osztalékkal számolva már legalább 1 millió forint értékben kellett volna vásárolniuk a tagoknak. A csoportba meg van hívva boldog - boldogtalan és számomra nehéz elhinni, hogy ezekre a dolgokra valóban ilyen nagy a vásárlási hajlandóság.
2021. márc. 7. 09:18
 9/60 anonim ***** válasza:
66%

#9

Az MLM-ben egy kicsit másképp működik. Figyelembe kell venni a (M)ulti (L)evel részét is. Aki érti a lényegét, az tudja, hogy az a 200eFt nem csak az általa hozott vásárlásokból jön össze, hanem az alatta levő emberek által hozott emberek vásárlásaiból is.


Ezek a facebook csoportok nem feltétlenül azért jönnek létre, hogy közvetlenül vásárlás generálódjon belőlük. Főleg arra vannak, hogy a csoport üzemeltetője megmutassa magát, hogy mivel foglalkozik, hogyan él, mik a tapasztalatai. Kapcsolatokat épít. Inkább egy bloghoz hasonlítható.


500 főből havonta talán 5-10 érdeklő jöhet, amiből max. 1-2 ember fog "vásárolni".

A "vásárolni" azért van idézőjelben, mert nem az a lényege. Ha a vásárlók elégedettek a termékkel, akkor törzsvásárlókká válnak és rendszeresen fognak vásárolni.

Ha az ismerősöd másképp csinálja és csak az azonnali, egyszeri vásárlásokra összpontosít, akkor nem lesz hosszú életű a pályafutása.


"csoportba meg van hívva boldog - boldogtalan"

Az MLM-ben az egyik legnagyobb hiba, amit el lehet követni, hogy előre eldöntöd valakiről, hogy ő boldog, vagy boldogtalan :)

2021. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
65%

"ha mukodne mindenki ezt csinálná"


Sokféle vállalkozás működik, mégsem csinálja mindenki azt!


Van, akinek ez működik, van, akinek nem. Ismerek olyanokat, akik nagyon jól élnek MLM-ből. Olyanokat is, akiknek kb. semmi pénzt nem hozott.


Eltérőek az emberek kompetenciái, motivációi, kapcsolati rendszerei. Ezen eltérések döntik el, hogy ki miben tud kiemelkedő lenni.

2021. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!