Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz elhelyezkedni...

Mennyire nehéz elhelyezkedni külföldön? (Nyugaton)

Figyelt kérdés
Szóval van egy érettségim, de sajnos a továbbtanulásról le kellett mondanom. Elegem van a magyar mentalitásból, a magyar emberekből, sőt magyarországból is, ezért úgy döntöttem elhagyom az országot. Mennyire tud az ember elhelyezkedni egy gimnáziumi érettségivel külföldön?
2021. márc. 10. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudás, szakmai tapasztalat, ismertség és tőke kérdése.
2021. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
#1 tehát nehéz, nagyon nehéz.
2021. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kifelejtettem. Angol középfokom van, németül nem igazán beszélek.
2021. márc. 10. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás: Angol középfok

Szakmai tapasztalat: 0

Ismeretség: 0

Tőke:?


Így nehéz lesz, sőt nagyon nehéz, mert jelenleg járvány van, és rengeteg a munkanélküli külföldön is. A sor végén vagy, azt javaslom, hogy használd ki ezt az időszakot és fejleszd magad.

2021. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem sokkal nehezebb, mint itthon. Attól függ (ahogyan itthon is), hogy a többi jelentkezőhöz képest jobb vagy-e.

Az angol középfok nagyon kevés. Persze attól függ mit akarsz dolgozni: takarítóként, mosogatóként, hasonló, nyelvtudást minimálisan igénylő munkában el lehet helyezkedni.

Ha jobb munkát akarsz, akkor tanulj meg folyékonyan angolul, szerezz munkatapasztalatot.

2021. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5 nekem is B2-es nyelvvizsgám van angolból de mindennap használom munkahelyen. Folyékonyan beszélek, C1 szinten. A nyelvvizsgát csak azért nem csináltam C1-ből mert feleslegesnek tartom.


Lehet a kérdező is így van mint én.

2021. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gimnázium ahova jártam angol-német szakos volt, igazából az angol tudásom megfelelő (szerintem) a tőke úgy 200-250 ezer forint ami nyári munkából még megmaradt nagyon régen.
2021. márc. 11. 08:25
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Akkor még engedd el a külföldi életet.


200 ezer csak a szoba bérlés 1 hónapra és még ki sem utaztál vagy ettél. Min 3 hónap mire találsz valami melót a csirke soron vagy raktárban.


Az angol nyelvtudás már nem nyelvtudás. Brexit miatt Európa többi része lett a célpontja az indidai, afgán, paki, filipinó és afrikai bevándorlóknak. Nagyot kell villantanod hogy kitűnj ebből az angolul jól beszélő tömegből.


Gondolom én, hollandiában ez a tapasztalat.

2021. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6: a kérdező nem nyelvvizsgát írt, hanem nyelvtudást. Középfokú nyelvtudás kevés.
2021. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

kb hatszáz eurós megtakarítással ne menjél sehova... jó szándékkal írom. mondjuk sokágyas szobában ágyat pl bécsben, már 150ért is szoktam látni havonta, de 50 körül van a tartózkodási engedély, 70 a tb, amíg nem a munkahelyed fizeti, 150 a kaja egy hónapra, ha kenyeret eszel és nyers tésztát, valahogyan ki kell jutnod (vonatjegy, benzin...) és hipp-hopp felélted a tartalékod felét.

esetleg akkor van realitása megindulni, ha szerencséd van és megfogsz valami szállodai takarítást ott lakással. HA nagyon nagy szerencséd van, mert igen, válság van, a helyieknek sincs munkája, és amikor a főnököm tervezi, kivel fog nyitni, én is a barátnőmet javaslom az üres helyre, nem egy ismeretlent, és őt fogja felvenni, mert bennem bízik és akkor minek keresgéljen?

és kezdj el tanulni nyelveket, egy középszintű angol önmagában nem sokat ér, ma már senki nem fog téged megdicsérni azért, mert tudsz angolul. anglia meg (ideig-óráig legalábbis) kiesett mint reális célország.

meg mondjuk jó lenne ha beszereznél valami szakmát, bármit, mert egy érettségi kb annyit jelent, hogy nem értesz semmihez és nem tanultál semmi hasznosat.

2021. márc. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!