Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rá tenni egy...

Hogyan lehet rá tenni egy kicsi bitcoint, fizikai eszközre? És akkor a virtuális egyenlegbol eltűnik?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy pendrivra. És akkor a virtuális egyenlegbol eltűnik ugye? Bármikor vissza lehet oda tölteni ha kell?

2021. márc. 16. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Tanulj meg, akkora hulyeseget kerdeztel mintha mekibe probalnal burgerkinget venni.
2021. márc. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert?
2021. márc. 16. 07:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert a bitcoin-nal nincs olyan hogy virtualis meg fizikai. A privat kulcs mondja meg hogy te elered az adott coint vagy sem. A privat kulcsod meg barhol tarolhatod, de ha valaki emgszerzi akkor ellopjak a coinjaidat. Altalaban kulonbozo szoftverek megoldjak neked azt hogy utalni tudj meg stb, ugy hogy generalnak privat kulcsot neked abbol a 12-24 szóból amit seed-kent kapsz. Szoval a 12-24 szavat kell tarold semmi mast.
2021. márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtette írni a 3-as hogy szoftver szó alatt egy ledgert

vagy trezort ért.

Ha van más kérdésed írj privátban mert itt még az is osztja az észt aki életében nem vett kriptovalutát

2021. márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a privát kulcsomat egy jelszavazott pendriven tárolom :)
2021. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A privát kulcsod / seeded tudod pendrive-on tárolni, és ez szokás is, viszont ettől még természetesen minden coin a blockchainen marad. Mindenki láthatja a networkön, aki ismeri a címet, hogy mennyi coin van rajta, ezen nem tudsz változtatni.


A privát kulcsod csak a "jelszavad" a "számlához", amivel költeni tudsz róla. Ez többek között azt jelenti, hogy ha kitalálható seeded van, akkor még úgy is "feltörhető" a pénztárcád, ha sehova nincs lementve a privát kulcsod, még pendrive-ra sem, csak fejben megjegyezted a seedet.

2021. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megjegyeztem a privát kulcsomat. Leültem és egy délután alatt megtanultam mint egy memoritert. Ennél biztonságosabb módszer nincs. Ezt el nem veheti tőlem senki. Akár még érdemes valami intim területre oda tetováltatni, pl fityma belső falára, ha esetleg elfelejtenéd.
2021. márc. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Segglukban nagyobb biztonsagban van
2021. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!