Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyankor mi van, ha valami...

Olyankor mi van, ha valami fennakad a vámon, amit meghaladja a vámhatárt, viszont közben a teljes összeget visszafizette a feladó?

Figyelt kérdés
Vettem 6 hete két figurát az angoloktól (tudom hogy már ők sem EU), 13.99 font volt darabja, azaz 27.98 font a kettő, plusz 5.99 font szállítási költség, azaz 33.97 font végösszeg (ez Paypal árréssel 14.000 forint fölött lett valamivel, ami már meghaladja ugye a vámhatárt). Ezt a csomagot most megfogta a vám, viszont a múlt héten (mivel eddig nem érkezett meg, és a cég szerződésében ahonnét vettem benne van hogy egy hónapig - 30 napig - ha nem kapom meg akkor visszafizetik az árát) reklamáltam és visszatérítették a teljes összeget, azaz innentől kvázi 0 Ft a csomag értéke amit fizettem érte. Ilyenkor mi fog történni? Megvámolják ugyanúgy (3500 Ft kezelési költség +27%), vagy pedig ha csatolom a visszatérítés dokumentumát, akkor ingyen lesz, kvázi ajándék, és így átengedik? Mi szokott ilyen esetekben történni?

2021. márc. 20. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Kaptál ingyen 34 font értékű cuccot, amiért kifizetted volna egyébként is a vámot, de most, hogy ingyen kaptad, már inkább nem fizetnéd ki...

Azt már nem is feltételezem, hogy szólsz majd az eladónak, hogy "hahó, megkaptam az árut, visszafizetném, mert te becsületes voltál, én is az akarok lenni és nem akarlak átverni".

Tetszik vagy sem, ki kell fizetned, mert nem ajándékba kaptad magánszemélytől, hanem cégtől rendelted és az értéke nem változott.

2021. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem érted. Benne van a szerződési feltételeikben hogy 30 napig ha nem kapom kézhez akkor visszatérítik az árát. Már 6 hét eltelt, reklamáltam és ennek megfelelően visszafizették.

Innentől meg de, kvázi ajándékba kaptam, és még nincs július 1. amikortól minden fillért vámolnak, tehát akkor most egy 0 Ft értékű csomagot fognak megvámolni? Érdekes lesz...

2021. márc. 20. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
A csomag értéke nem változott. Az akkor is 34,ha közben szerződés szerint te visszatérítést kaptál rá kései szállítás miatt. Igen lesz rajta vám.
2021. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fogják, mert a vám érték mindig a termék értéket nézi - az pedig nem változott.
2021. márc. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván meg kell fizess rá áfát.
2021. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!