Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB elmaradást kell fizetni?

TB elmaradást kell fizetni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy kimaradt másfél hónap, amíg nem voltam biztosított, azt utólag megkell fizetnem, vagy jár bármilyen szankció utána?


2020.06.31-ig voltam bejelentve az előző munkahelyemen. Ha a munkaviszony több mint 45 napig fennált (másfél évig dolgoztam ott) akkor a munkaviszony megszűnését követő 45 napig még biztosított vagyok, eszerint 2020.08.15-ig rendben voltam! Júliusban, augusztusban nem dolgoztam, szeptemberben szakmai gyakorlatoztam (levelező munkarendű egyetemre járok), és 2020.11.01-től sikerült állást kapnom és munkaviszonyt létesítek, azóta folyamatosan! A járási hivatalban szociális rászorultság alapján megállapítottak egészségügyi ellátást, ezáltal az októberi hónapom biztosított volt, majd a munkába állást követően, ezt az ellátást lemondtam.

Tehát a kérdés az, hogy 08.15-től 09.30-ig kimaradt, nem biztosított másfél hónapos időszakot megkell fizetnem, vagy van e teendőm egyáltalán ezzel kapcsolatban?



2021. márc. 20. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell fizetned.
2021. márc. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Szia.

A NAV oldalán meg tudod nézni hogy van e tartozásod. ( Ügyfélkapu szükséges hozzá )

[link]

Bejelentkezés után felső sáv, szolgáltatások => Adószámla és pótlékadatok => Adószámla.


A betöltődő lapon rákattintasz az új lekérdezés gombra, majd a megjelenő űrlapon pedig a lekérdezés indítása gombra.

Pár perc és megjelenik egy link "elkészült eredmények" címmel. Arra kattintva letölthetővé válik a részletes adószámlád.

2021. márc. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de nem látok semmi elmaradást, a TB-ről semmit!
2021. márc. 21. 10:20
 4/12 A kérdező kommentje:

3 kisebb táblázatot látok, a felső az a "Személyi jövedelemadó", azon belül van "Nyitóegyenleg", "Éves bevallás" és "Értkéhat. alatti ellent.", ez mind a 2020-as évre, következő táblázat rész "Gépjármű vagyonszerzési illeték" (decemberben vettem autót, annak az átíratása, vagy új forgalmija van ott) 6185 Ft!


Az utolsó táblázat meg "NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számla" és ott látja a most befizetett mindkét részletet erre az évre!


TB-ről semmit nem látok!

2021. márc. 21. 10:25
 5/12 A kérdező kommentje:
A végén ott van "Adónemek egyenlegeinek összesítése" az alatt "Adózói tartozás" 0 Ft, "Adózói többlet" 8000 Ft (gépjárműadó volt 2*4000 Ft)"Ügyfél összesen" 8000 Ft adózói többlet!
2021. márc. 21. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Akkor szerintem rendben vagy. Esetleg az e-papíron írj nekik ha biztosra akarsz menni. [link]
2021. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem vették észre azt a kevéske hónapot és nem íródott elő ezzel kapcsolatban kötelezettség. Most jelenleg az van, hogy nincs TB elmaradásod, mivel előírt kötelezettséged sincs hozzá.

Ha lenne/lesz, akkor arról tudni fogsz, mivel az ilyen jellegű kötelezettségek keletkezéséről/előírásáról írásban értesít az adóhatóság (kötelező jelleggel).


A NEAK hatáskörébe került ennek a járuléknak az előírása 2020. július 01-jétől. Folyamatosan mennek az egyeztetések, hogy ki és mikortól volt/van "potyautasként" a rendszerben. Az is lehet, hogy hamarosan visszamenőleg előíródik a fenti időszakodra a kötelezettség, amit a NEAK határoz ugyan meg, de annak nyilvántartására a NAV-ot kötelezték. Ahogy már jeleztem, fogsz róla írásban értesítést kapni, ha ez megtörténik. Mivel van ügyfélkapud, ezért valószínűleg első körben ott értesítenek róla.

Addig nyugi van...

2021. márc. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem a hatósági bizonyítványomat, szeptember 28-tól volt érvényes,október 31-ig,november 01-én meg már állományban vagyok!

Szóval augusztus 16-tól szeptember 27 a kimaradó időszak!

2021. márc. 22. 14:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Értem. Ettől még mindig azt mondom, hogy nem vették észre azt az időszakot. Egyenlőre...
2021. márc. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

És ha észreveszik akkor csak simán megkell fizetnem azt az időszakot,csekket küldenek?

Vagy van bünti?

2021. márc. 23. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!