Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Soha nem volt még bejelentett...

Soha nem volt még bejelentett munkahelyem,nem fizettem még magam után TB-t,viszont a NAV-tól nem kaptam semmilyen értesÍtést,arról hogy tartozásom van.Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Meddig tanultál nappali tagozaton?
2021. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Legjobb lenne, ha bemennél egy kormányablakba, és sürgősen rendeznéd a jogviszonyodat.


Mikor ért véget a tanulói jogviszonyod?

2021. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Azt a levelet már rég meg kellett h kapjad, az vagy elkeveredett, vagy még a tanulói jogviszonyod után még van. Ha van ügyfélkapud ott letudod kérdezni az egyenlegedet. Vagy a háziorvosodat felhívni/ bár ez most nem tanácsos az oltások miatt/ h nézzen rá a gépen.
2021. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy a #3 írja, ügyfélkapun érdemes ránézni!


Simán lehet, hogy a NAV-nál elsiklanak fölötte - és minél nagyobb a tartozásod, annál jobban fog fájni az utólagos megfizetés.

Mert a tartozás adók módjára behajtható - és visszamenőlegesen is ki kell fizetned. Akkor is, ha közben nem vettél igénybe orvosi ellátást/ gyógyszervásárlást.

2021. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.Pénteken megyek egy kormányablakba ügyfélkaput regisztrálni.
2021. márc. 22. 12:48
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

18-19 évesen fejezted be az iskoláidat???


Akkor számíts rá, hogy kb. 3 évnyi járulékot be kell fizetned. Mai áron havonta 8e ft - ezt szorozd be 36-tal (kb.)

2021. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ha új személyid van, /2016 után kiállított, ún e-személyi/ akkor otthonról is tudsz ügyfélkaput csinálni.
2021. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Én 29 éves vagyok, 25 évesen szűnt meg a munkaviszonyom, ezután 3 évig hivatalosan munkanélküli lettem - bejelentett munkaviszonyom nem volt, nem volt TB-m stb. Csak magán egészségügyi intézménybe jártam ezalatt a 3 év alatt.


Tavaly elhelyezkedtem papíron egy cégnél. Na ekkor kaptam leveleket. Körülbelül 4 levelet a NAV-tól ... egyszerre.. amiben leírták hogy X naptól (amikor munkaviszonyom lett tavaly) jogosult vagyok a TB-re. Illetve sok üres csekket, és egy csekket a tartozásommal, ami valami 9e forint volt.


Aztán megszűnt ez a munkaviszonyom is.. Decemberben. Most márciusban kaptam egy újabb levelet, hogy havonta 8e forint a TB. Ha fizetem jogosult vagyok az ellátásra, ha nem fizetem nem vagyok jogosult rá.


A héten befizettem 20e forintot. Utána felhívtam a levélben szereplő telefonszámot információért. A hölgy azt mondta 3e valamennyi forintot kellett volna csak befizetnem, mert ennyi a tartozásom. Túlfizettem. Legközelebb június 8-án kell 8e forintot feladnom a postán.


Én is féltem az előttem hallott Uber-legendákkal kapcsolatban.


Az igazság az, hogy a tartozást nem hajtják be rajtad, kivéve ha TB jogosultság nélkül megpróbálod igénybe venni a szolgáltatást, akkor felfigyelnek rád és küldenek egy csekket befizetni valamennyit, de messze nem éveket...

2021. márc. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8: ne terjessz téves információkat!


Vannak rések a pajzson, és lehet, hogy nem vesznek észre minden nemfizetőt, de ilyen a világon nincs, hogy ha nem veszel igénybe ellátást, akkor nem hajtják be!

Pont hogy tavaly szigorították, és 5 évre visszamenőleg be fogják hajtani!

2021. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!