Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes befektetni,...

Mibe érdemes befektetni, amiből bármikor ki lehet szállni?

Figyelt kérdés

Van pár millió kis spórolt pénzem(5 és 10 milla közötti összeg). Amilyen brutális módon romlik a forint értéke, nem akarom hogy egyere csak romoljon a keserves munkával összekuporgatott kis pénzem, ezért azon gondolkozom mostanság, hogy valamibe be kéne fektetni. Hagynék 1 millát vésztartaléknak kpben, a többit olyas valamibe szeretném, amiből bármikor kilehet szállni.

Tudnátok pár tippet/tanácsot adni? Arany? Réz brutálisan drágult, idén kb 20%-ot minden anyag, ami rézhez köthető, ezen is gondolkozok.



#arany #pénz #tanács #befektetés #tanács köztársaság
2021. márc. 22. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Kriptovaluták!
2021. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bástya, azt nagyon bánom, amikor a bitcoin még ilyen aprópénz volt jóformán, az egyik haverom javasolta, hogy vagyünk. de mondtuk, áh ez faszs*g. Azt látod mi lett a vége
2021. márc. 22. 16:58
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Sztem iden meg most is a bitcoinnal jarsz a legjobban, a felezes utani evben eddig mindig elszallt az ar, sztem iden is ez lesz. Nezd meg 2017-et. Ha iden is az lesz akkor ev vegen eladod es mar 40-80 millanyi penzt kell elkolts. De ki tudja, lehet nem lesz iden rally
2021. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Még nincs vége.

Ez várható

[link]

Ha végignézed, akkor látszik, h mindig a tartományon belül volt, vagy csak rövid ideig esett ki belőle.

(Rá lehet nagyítani)

2021. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kriptovaluták!"



Aha, ilyen alapon bármiből bármikor ki lehet szálni. Csak mondjuk egy szerződésnél kötbért fizetsz, a kritpónál meg a bukta árát ha rossz "bármikor" szállsz ki.

2021. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Most felmenő ágban van a dolog. Még érdemes fektetni bele
2021. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha rossz barmikor szallsz ki :)) ez olyan okosnak hangzik, a vallsag meg az hogy esdig kv 10 nap volt amikor ha vettel buktal vele szoval a mult alapjan elegfe ugy tunik hogy most nem epp errol van szo
2021. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, eszedbe ne jusson a teljes megtakarításodat ilyen összegben belepumpálni valami kriptóba. 2017 végén robbant fel először az ára, aztán december végén egyik napról a másikra beszakadt (értsd: a pénzed 20-30%-át buktad el egy-egy napon). Utána az ára valamikor 2020 végén jött úgy vissza, hogy elérte a 2017 végi szintet...

A legkevésbé kockázatos módja a lakossági megtakarításnak, ha belerakod MÁP+-ba. Évente kamatfizetés után 5 napig költség nélkül kiveheted ha mégis kéne, egyébként meg 0,25%-os díja van. A legrosszabb esetben is mi lesz? Berakod, kamatozik első évben kb 3,5-4%-ot (pontosan nem tudom), aztán ha "rosszkor" veszed ki, akkor is csak 0,25%-ot buksz és még mindig vastagon pluszban vagy.

De ha mindenképp kriptózni akarsz, akkor csak akkora összeget tegyél bele, amit nem bánsz, ha esetleg elpárolog pár nap alatt a felére. Ez mondjuk egy 5-10 milliós megtakarításnál pár százezret jelenthet szerintem maximum.

2021. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Prémium Magyar Államkötvénybe tenném. Ott is akkor éri meg, ha minimum 5-6 hónapig bent tartod, akkor már nincs bukás rajta. Változó kamatozású, tehát követi az infláció alakulását.

Szerintem is felejtsd el a kriptókat. Lehet nyerni rajta, meg hatalmasat bukni, mint minden spekuláción. Hiába lesz rossz az árfolyam, ha neked pont akkor kell a pénz. Ezért nem ajánlott részvényt venni sem neked most. Bankbetéttel pedig mínuszos leszel az infláció miatt.

2021. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

A kriptovaluta eszedbe ne jusson, óriási kamu az egész, aminél a sikered attól függ, hogy hány embert sikerült még utánad is bepalizni. Ha sokat, akkor nyersz vele, ha nem, akkor elvesztheted mindened. Nem véletlen, hogy mindig és mindenhol vásárlásra buzdít minden kriptohívő.


A kérdésre visszatérve én a nyiltvégű befektetési alapokat javaslom. Egy ingatlanalap szinte kockázatmentes, emellé más alapokból olyan portfóliót rakhatsz össze, amit szeretnél.

2021. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!