Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi ETF...

Mit gondoltok az alábbi ETF portfolióról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Még eléggé kezdő vagyok a befektetés világában, és ezért lehet, hogy lesz némi butaság is az írásomba. Mindenképp szeretnék a lehető leghamarabb elkezdeni befektetni, havonta 30-40k forintot, vagy többet, ha lehetőségem van rá. Hosszas olvasgatás és gondolkodás után, arra jutottam, hogy az ETF lesz számomra a legmegfelelőbb választás. Ha nem szeretnék naponta órákat foglalkozni a tőzsdével, de szeretnék résztvenni a gazdasági növekedésben, úgy gondolom, hogy egy/vagy több jól kiválasztott ETF nagyon jó és kényelmes megoldás lehet számomra. A befektetéssel 25 vagy több évre tervezek, célom az idős koromra egy szép portfolió kialakítása, amelyből kényelmesen megélhetek. Nem várok el 6-8%-nál nagyobb hozamot évente, amely a statisztikák alapján teljesen reális lehet. Olvasgattam a témában, hogy milyen ETF-t érdemes választani, hogy a lehető legdiverzifikáltabb portfoliót tudjuk kialakítani. Csatolok egy listát amely bemutatja a jövőbeli portfoliomat. Arra kérném a témában jártas személyeket, hogy mondják el az őszinte véleményüket a "jövőbeli portfoliomról". Mennyire sikerült tényleg jó ETF-ket választani? Valóban sikerült e jól diverfizikálnom? Milyen hátrányai lehetnek? Min javíthatnék?


iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF USD (Acc): 10%

iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc) : 60%

iShares MSCI World Small Cap UCITS ETF: 10%

iShares Core Global Aggregate Bond UCITS ETF AUR Hedged (Acc): 20%



A fent említett ETF-k átlag 0.19%-s költséggel érhetőek el, és az átlag volatility: 15.96% valamint nyilván olyan brókert választanék, amelynél megvásárolhatóak a lehető legkisebb költség mellett.

Tudom, hogy a tanulás nagyon fontos a témában, ezért folyamatosan fejlesztem magam, de szeretném a lehető leghamarabb szokásommá tenni a megtakarítást és a befektetést, ezért szeretnék a lehető leghamarabb belevágni, de mindenképp csak olyanba amihez nem kell túl sok tudás, és viszonylag biztonságos. S, mivel ha lenne egy ilyen befektetésem, sokkal motiváltabb lennék valószínűleg az önfejlesztés tekintetében is. Köszönöm, ha elolvastad, és várom a visszajelzéseket! (Lehetőleg tapasztalt emberektől).



2021. márc. 24. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8: javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom, hogy az osztalékot elõszōr megadóztatják amerikában, és csak utána kapod meg.
2021. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Általában az adott országban (itt általában USA) kell adózni utána. Így mégegyszer már nem kell itthon.
2021. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez gondolom országfüggõ, a románok leakasztanak még 5 százalékot
2021. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!