Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Még sosem adtam fel levelet,...

Még sosem adtam fel levelet, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tök ciki, de most lesz az első alkalom, hogy levelet adok fel. A kérdéseim a következők (a levél külföldre menne):

Nem hagyományos fehér borítékba szeretném küldeni, hanem egy ilyen bársony szerű borítékba (A6-os méretű kb), ez megfelel?

Nincsen bélyegem. Ezt majd a postán az ablaknál tudok vásárolni a postakisasszonytól, vagy még bent az újságosnál kell előtte vennem, vagy hogy van ez?

Hálásan köszönöm a válaszokat.



2021. márc. 25. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, hogy "ezt a levelet szeretném feladni x országba". A többit a postás intézi, neked csak fizetned kell.
2021. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Nekem pld teljesen kinai az egesz belyeg, x osszegig stb. Mindig bemegyek a postaba, elmondom mit akarok es megcsinaljak nekem
2021. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudd, hogy szeretnéd feladni. Ajánlott elsőbbségi a legdrágább, de nyomonkövethető és gyors, elsőbbségi vagy sima levél lesz. Mivel súlytól, országtól és küldemény fajtától függ az ára, ez fogja eldönteni milyen összegben kerül rá bélyeg. Ezen kívül mindent megcsinál a felvevő dolgozó. (Esetekben, ha pl. ajánlva-elsőbbségivel adod fel, egy rakat bélyeget tesz rá, így alig lesz hely a borítékon. Ami eléggé elcsúfíthatja a szép bársony borítékot.☺️)
2021. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, hogy inkább ajánlott+elsőbbségivel küldjed, hogy visszakereshető legyen. Amúgymeg ez a munkájuk, segítenek :) a posta honlapján pedig van útmutató is.
2021. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!