Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy év alatt kéne 10 milliót...

Egy év alatt kéne 10 milliót előkaparnom, de nem tudom hogyan tehetném ezt meg?

Figyelt kérdés

Ha 100.000 ember adna 100 Forintot, már meg is lenne.

Tudom, hogy ezek csak számok és nem fognak az ember csak úgy 100 forintot adni. Még 5 forintot sem adnának a semmiét, ezért nyújtanom kell cserébe valamit. Halvány tervek megfordultak már a fejemben, de édeskevés az, ahol most tartok a tervezéssel. Pedig ketyeg az idő.


Vagy összehozom, vagy vége. Nincs sok veszíteni valóm, de börtönbe nem megyek. Az a baj, hogy ez nem csak álom és vágy, hogy legyen 10 millióm.

Ezen fog eldőlni az egész életem.


Már most kezd nagyon a nyakamba szakadni minden. Azt hiszem, maximum csak valami jelképes szolgáltatással tudok előállni.

Tudom, hogy 100 forintért nem kell még lehoznom a csillagokat. Ezért ez az egyetlen remény ami maradt. Azt is tudom, hogy valami olyasmi dolgot kell megvalósítanom, amit én magam is megvásárolnék. Mindezt abból kiindulva, hogy nem vagyunk mi emberek szuper egyediek és amit én megvennék, azt más is megvenné. 100 forint nekem nem egy nagy összeg. Persze csak úgy nem osztogatnám egy olyan embernek, akinek a millióihoz járulok hozzá.


Már azon is törni kellett a fejem, hogy tudjam, milyen úton kezdnek elindulni. Komolyan hosszú órákat kellett agyalnom, mire rájöttem a fentiekre. Nem vagyok egy észlény sajnos.



Szerintetek mekkora az esély arra, hogy elérjem a fent említett összeget?

Nem törődök bele, mert tényleg ezen múlik minden. Nem adom fel és a végsőkig kitartok majd. Már közel érzem magam ahhoz, hogy átütő sikert érjek el, de lehet, hogy messze vagyok még tőle és rosszul mérem fel az egészet.


Természetesen azt is tudom, hogy ha sikerül összehoznom, adózni is kell majd.



2021. ápr. 12. 21:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Ez tetszik!
2021. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kezdheted lehúzni a rolót.
2021. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Elfelejtetted leírni, mi a francért van akkora nagy szükséged 10 misire.
2021. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha meggyőzöl róla, hogy tényleg ezen a 10 millión múlik az életed utalok neked egy 100-ast.
2021. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne százezer embertől kérj 100 forintot, inkább tízezertől egy ezrest, vagy még inkább ezer embertől tízezret.


Nagyon sok pénzbe kerül százezer embert elérni, fejenként nem sokkal úszod meg száz Ft alatt (már azt, hogy fizetnek is neked), vagyis valószínűleg többe kerülne, mint amennyit kapnál érte.


Viszont ezer embert elérni nem lehetetlen. Mit tudsz nekik nyújtani, amiért tízezret adnak neked? Akár havonta egy ezrest 10 hónapon keresztül?

2021. ápr. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Tényleg félek, hogy le kell húzni a rolót. Egy gödörben ragadtam és csak a pénz húzhat ki innen. Nem egy konkrét dologra kell a pénz, hanem rengeteg apró dologra, ami az életem helyrehozásához lenne szükséges.

Önhibámból kerültem oda ahol most vagyok. Nagyon elcsesztem és emiatt itt nem is szeretnék büszkélkedni vele. A részletekben ezért sem fogok belemenni.

Nekem szerintem itt tényleg lőttek. A remény sem tart örökké. Nekem eredmények kellenek! Céljaim vannak de pénz az nincs rá.

Lecsúsztam és csak egy nagyon kicsi kapaszkodó maradt.


Valamit ingyen helyre tudok hozni és most azokra a területekre koncentrálok, de ezek önmagukban semmitérő dolgok lesznek. Nagyon kell a pénz.


Igazából lehet két évem is, de jelenleg elég bizonytalan minden, így ha három hónap múlva pottyanna az ölembe a pénz, az se lenne túl korai. Ha nem is kezdeném költeni, a biztonság érzetem meglenne.

Mi lesz, ha egy senki maradok a gödör mélyén és hajléktalanná válok?

Hajléktalanként még annyit sem fogok tudni csinálni mint most. Akkor még kevesebb lehetőségem marad. Próbálok tiszta fejjel gondolkodni és megpróbálni a lehetetlent. Más út nem létezik a pénzen kívül az élethelyzetemre.



Először csinálnom kellene valamit és majd utána kalkulálok a termék pontos árával. A 100*100000 csak egy példa volt. Még írok ide, ha lesz valami fejlemény vagy új gondolat.

2021. ápr. 13. 02:10
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Próbáltam agyalni rajta hogy miből lehetne pénzed.

Napi 27.397Ft-ot kéne keresned ahhoz hogy meglegyen ez a pénz 1 éven belül. Ehhez 3.425Ft-os nettó órabérre lenne szükséged, ha munkából akarnád összehozni.

Ha 1 milliót kéne, akkor nem lenne gáz, de 10-hez valami nagyon úttörő ötletre van szükség.

Most nekem így kapásból az jutott eszembe, hogy járnám a lomtalanításokat és hátha találok valami rendkívülit. Vagy olyasmin gondolkodtam még hogy jelentkeznék önkormányzathoz hogy a közigazgatási területen belül napi 16 órában szemetet szedek és minden zsák után 1.000Ft-ot kérek cserébe.

Gondolom van mobilod, így képpel bizonyítanád hogy megvan a 30 zsák mondjuk.

Ha van PayPal számlád, akkor tudnál olyat is csinálni hogy gyűjtést indítasz egy projektre amit kitaláltál:

[link]


Esetleg adományt gyűjtesz magad számára alapos indoklással:

[link]


Vagy ha csinálsz egy vállalkozást, (bár nem tudom milyen feltételek vannak erre) akkor kérhetsz 3.000.000Ft támogatást, amit csak 3 év múlva kell törlesztened.


Ezeken kívül ahogy írtad, lehet 100.000 háztartáshoz becsöngetnék, hogy 1.000Ft-ot kérjek, talán 1 éven belül meglehetne valósítani a 10 milliót.

Most egy gyors számolással, tegyük fel hogy minden 10. háztartásban adnak 1.000Ft-ot, ahhoz hogy meglegyen a 10 millió naponta (felfelé kerekítve) 28.000Ft-ot kell összeszedj, tehát 28 háztartásnak kéne adnia 1.000Ft-ot.

Ez napi 280 háztartás meglátogatását jelentené.


Szerintem online szívesebben adakoznak az emberek mint élőben.

Ja igen és ha dohányzol, vagy alkoholt veszel, meg nem tudom mit, akkor azokat a dolgokat is összegezd hogy 1 hét alatt mire adsz ki pénzt és mennyit. Ha az kell hogy kenyér és víz 1 évig hogy a spórolással is segíts magadon, akkor el kell kezdeni már most.


Tegyük fel hogy 1.600Ft-ért veszel hetente egy doboz cigit (nem dohányzok, de úgy halottam hírekből hogy ekörül van az ára). Ezt ha 52-vel megszorzod, akkor 1 év alatt 83.200Ft-ot költesz cigire. Ha heti 4 sör jár még mellé, akkor az még 4x300=1.200x52=62.400Ft.

Ha van kerted, akkor kertészkedj, én 62.000Ft-ot tudok megspórolni azok hogy van egy fóliasátram, benne most 3 fajta retek, 4 féle paradicsom és paprika palánta. Ezeket piacon már eltudnám adni 200Ft/darabjáért (most van 70 darab palántám).


Viszont az biztos hogy más embernek a segítsége is kelleni fog ehhez a célhoz, még esetleg Facebook adománygyűjtő akcióba is foghatsz, mondjuk 500.000Ft-ért, 1 hónap alatt szerintem összegyűlne a pénz, mint írtam online szívesebben adakoznak az emberek.

Ha csinálsz PayPal-t és kiírod ide kérdés alá, én is szívesen adok 10.000Ft-ot, viszont azt is mérlegelni kell, hogy milyen bűnt követtél el hogy börtön fenyeget, ha gyilkosság vagy más embernek okoztál valamilyen formában kárt akkor dolgozz meg a pénzedért, de adományra ne számíts.

2021. ápr. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Van valamilyen számítógépes cuccod, amiről most írsz. Van internet elérhetőséged. Van fedél a fejed felett, ezt már csak következtetem.

Rohadt messze vagy te egy gödörtől, barátom!

Pláne hogy csak a "pénz húzhat ki innen". Ráadásul egyből 10 millió...

Csak egy kispályás álmodozó vagy, aki túlzottan félreértékeli a saját helyzetét, mert túlértékeli a saját szerepét a világban.

Tedd helyre magad, fejben is és a világban való elhelyezkedésben is, vedd észre a jó dolgokat, mert most csak a negatívumokat látod és azt is felnagyítod, mártírkodsz.

2021. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%

"Önhibámból kerültem oda ahol most vagyok. Nagyon elcsesztem ..."


Döntsd már el, mert jelenleg csak próbálod sajnáltatni magad.

Tudod, aki valóban bajban van, nem ködösít így, mint te. Elfogadja, hogy segítségre van szüksége, cserébe őszinteséggel fizet.

Te csak felnagyítod a dolgokat, úgy látom.

2021. ápr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó két válaszolónál a pont. Nem lehet komolyan venni a kérdezőt, ezzel a drámakirálynő hisztijével.
2021. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!