Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges ingatlan vásárolni...

Lehetséges ingatlan vásárolni úgy, hogy nem ügyvéd jár el szerződéskötéskor?

Figyelt kérdés
Ingatlant szeretnénk vásárolni, és az ingatlanközvetítő, akinek megbízása van az adott lakás értékesítésére, azt javasolta, hogy az adásvételi szerződést ne ügyvéd előtt, hanem az általa alkalmazott jogtanácsos előtt kössük meg, illetve a jogtanácsos ellenjegyezné a szerződést, és ő járna el a földhivatalnál is. Szabályos ez így? A jogtanácsos helyettesítheti ilyen esetben az ügyvédet? Nekem ez gyanús... Köszönöm a segítséget!

2021. ápr. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A vevo viszi az ugyvedet. Ne hagyd hogy ettol elteritsenek, sajat erdekedben.
2021. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Kérdés, hogy az ingatlanos miért javasolta ezt? Lehet, hogy csak jutalékot kap tőle, és semmi egyéb más oka nincs, én erre gyanakszom. Ha neked nincs ismerős ügyvéded, akkor neked gyakorlatilag mindegy. Én is fogadtam már el ingatlaniroda által ajánlott ügyvédet, korrekt hölgy volt, minden rendben zajlott, olcsó(!) volt, a többi engem meg nem érdekel, hogy az iroda is kap belőle részesedést. Amíg engem nem ér kár, nem érdekel, hogy többen osztoznak rajta.
2021. ápr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van saját ügyvédhez. Ha elfogadod ezt, akkor is kérheted a saját ügyvédedet, hogy nézze át a szerződést, amit aláírsz, de nem vagy köteles az ő emberükkel megkötni a szerződést.
2021. ápr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 14. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

"azt javasolta, hogy az adásvételi szerződést ne ügyvéd előtt, hanem az általa alkalmazott jogtanácsos előtt kössük meg,"


Hogy oda menjen a pénz.


Egy nagy frászt engedd meg. Mondd meg, hogy köszönöd a figyelmességét, de neked van saját ügyvéded, aki ezt majd intézi. Jó napot.

2021. ápr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!