Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki tőzsdézett/tőzsdézik...

Aki tőzsdézett/tőzsdézik milyen alapokkal kezdte el?

Figyelt kérdés
Mi a lényege?Hol kezdjem?Tanácsok?
2021. ápr. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
sok pénz az alapja. ha ez nincs nézheted a pár 10 ezer Ft-s hozamaidat
2021. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd mondjuk ezzel: [link]

Meg: kiszamolo.hu -n is találsz hasznos dolgokat tőzsdéről is.

Tudsz angolul? Mert akkor könnyebb, hogy hogyan folytasd, sok youtube csatorna van az alapoktól kezdve.

2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2007-ben nyitottam értékpapír számlát, 20ezer forinttal. Csak a BÉT-en kereskedek. A lényege a kereskedés😄. Anyag van a neten rengeteg. Sok könyvet olvastam, meg volt egy tőzsdefórum nevű oldal, nem tudom meg van e még, azt is sokat böngésztem. Engem még nem tudna eltartani, de a befektetéseim gyarapodtak, kb hetente egyszer nézek rá, hosszabb távon gondolkodom, nem napizok és nem spekizek😄. Eddig működik.
2021. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akik könyveket ajánlgatnak, hadd tudjam meg tőlük, mit gondolnak a mai folyamatokról.

Normális, elfogadott-e az általános eladósodás és a részvényindexek újabb és újabb csúcsdöntése?

2021. ápr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. mi köze az emberek eladósodásának a tőzsdéhez? Vagy milyen eladósodásra gondolsz? Az országokéra? Az mennyiben újdonság? És annak mi köze a részvényekhez, tőzsdéhez?

A részvényindexek csúcsdöntése miért ne lenne normális? A S&P 1948-tól 1965-ig kisebb szünetekkel folyamatosan emelkedett (azaz majdnem 20 évig). Aztán ugyanígy 1995-től 2000-ig. Majd 2009-től a mai napig. Nincs ebben semmi különös. Majd jön az esés. Hogy mikor azt senki nem tudja.

DAX emelkedések: 1995-2000, 2003-2007, 2009-máig

Nikkei: 1950-1961, aztán '61-'68 között kis esés és aztán 1990-ig me se állt. Jelenleg az 1990-es szint alatt van.

Mivel a gazdaságok folyamatosan fejlődnek, minden cég növekedni akar, természetes, hogy a tőzsdeindexek is emelkednek.

2021. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
180k-t raktam etorora, ez a tanulópénzem. 0 tudással kezdtem el kb., azzal tisztában voltam, hogy mikor lejjebb megy, akkor kell belevenni, amikor meg sok, akkor eladni. :D Először részvényekkel próbálkoztam, de egyre inkább a kriptok felé tendálok, sokkal mozgalmasabb, én pedig sajnos türelmetlen vagyok, ami ebben a tevékenységben elég nagy hátrány. Szeptember óta eddig olyan 30k ft profitom van rajta.
2021. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!